Zaproszenie do udziału w parafialnej akcji charytatywnej „Pomagam, bo kocham”

W każdym środowisku znajdują się osoby potrzebujące naszej pomocy. Często są to ludzie starsi, samotni, niepełnosprawni, biedni, ale też niejednokrotnie wykluczeni poprzez nałogi lub niedostosowanie społeczne.
Jednak w każdym z nich należy dostrzec człowieka i dać mu szansę na lepsze życie oraz akceptację innych. To przecież nasz chrześcijański obowiązek!
Biorąc to wszystko pod uwagę, Szkolne Koło Wolontariatu w Kiełczewie, wraz z Parafią Prostyń postanowiła zorganizować akcję charytatywną, skierowaną do dzieci i młodzieży z całej parafii pod hasłem „Pomagam, bo kocham!”
Akcja ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży z Parafii Prostyń na potrzeby innych, a także uświadomienie, że czyniąc dobro, zostaniemy nim obdarowani w dwójnasób.
Zadaniem uczestników akcji jest pomoc wybranym przez siebie osobom potrzebującym.
Ważne jest przy tym, aby swój wkład w dowolny sposób udokumentować.
Wasze działanie i zaangażowanie zostanie docenione przez organizatorów akcji. A dla najbardziej aktywnych wolontariuszy przygotowane zostaną nagrody rzeczowe.
Akcja trwa od 1 grudnia 2023 roku do 26 grudnia 2023 roku.
Finał i podsumowanie akcji odbędzie się 14 stycznia 2024 roku po Mszy Świętej o godz. 11.00 w Bazylice Mniejszej w Prostyni.

Do pobrania regulamin wraz z załącznikami