OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 21.07.2024r

1. Dziś w kościele rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa będziemy święcić pojazdy: samochody, motory i rowery. Jeden ksiądz przy bramie bocznej tak jak w latach ubiegłych będzie święcił pojazdy, które będą przejeżdżały przez parking. Drugi poświęci pojazdy na parkingu od strony Złotek. Przy poświęceniu będą zbierane ofiary, jako pomoc na zakup środków lokomocji dla misjonarzy – akcja św. Krzysztofa – grosz za kilometr szczęśliwie przejechany.
  2. W czwartek 25. 07 wspomnienie św. Krzysztofa – imieniny naszych księży Krzysztofów: ks. kan. seniora Krzysztofa Maksimiuka i ks. wikariusza Krzysztofa Nagórnego, ale my już dziś składamy życzenia naszym Solenizantom (uroczyście złożyliśmy życzenia na Mszy św. o godz.1100). Pamiętajmy o modlitwie za naszych Solenizantów.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Anny (przeniesiony z piątku tj. z 26.07) i  XV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej do Prostyni. Msze św. w dniu Odpustu będą odprawiane tylko w Bazylice w Prostyni o godz. 800, 1200 i 1800. Po Mszach odbędzie się obrzęd koronacji Koroną Św. Anny. Nie będzie za tydzień Mszy w kaplicy w Wólce.

Program Pielgrzymki:

Godz. 1030 –  Modlitwa różańcowa o miłość i wierność w małżeńską prowadzona przez doradców życia rodzinnego;

Godz. 1100 – Konferencja ks. dr Piotra Arbaszewskiego: „Otwartość na Boga, otwartość na dzieci i otwartość na bliźniego drogą świętość bł. Rodziny Ulmów

Godz. 1145 – Koronka ku czci św. Anny

Godz. 1200 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka i odnowienie ślubów małżeńskich oraz akt zawierzenia małżonków wstawiennictwu św. Anny;

Godz. 1330 – Agapa;

Godz. 1500 – Droga Krzyżowa wokół Bazyliki z prośbą o dar potomstwa.

Po Sumie będzie tradycyjna agapa dla pielgrzymów przy plebanii. Prosimy Parafian o włączenie się w przygotowanie agapy – szczególnie ruchy i stowarzyszenia działające na terenie Parafii: członków Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, KŻR członków naszego chóru oraz chętnych parafian – prosimy o pomoc i posługiwanie w czasie agapy, aby godnie przyjąć Gości i Pielgrzymów. Prosimy też o ciasto (najlepiej drożdżowe), kompoty, ogórki małosolne, smalec i itd. Wszelkie wiktuały prosimy przynosić już w sobotę wieczorem.

4. W dniu 01 sierpnia br. wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Więcej informacji na temat Pieszej Pielgrzymki u księży lub na plakacie wiszącym na tablicy ogłoszeń. Od dziś Można już zapisywać się do pielgrzymowania duchowego.

5. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.

Ostatnie ogłoszenia: