OGŁOSZENIA NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 20.10.2024r

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na Misje. Bóg zapłać za złożone ofiary na Misje.
  2. Również dziś przede Mszą św. o godz. 1100 ( ok. 1050) odbędzie się montaż słowno-muzyczny o bł. ks. Jerzy Popiełuszko z racji 40 rocz. Jego męczeńskiej śmierci – zachęcamy do wysłuchanie tego montażu.
  3. Także dziś młodzież z KSM po Mszach św. rozprowadzała papieskie kremówki (ofiara za kremówkę to 10 zł.) Uzyskane fundusze młodzież przeznacza na swoją działalność.
  4. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II – zapraszamy w tym dniu na Różaniec, przez pośrednictwo Św. Jana Pawła II będziemy się modlić w intencjach naszej Ojczyzny.
  5. Za tydzień (ostatnia niedziela miesiąca) po Mszy św. o godz. 1100 w kościele spotkanie wszystkich KŻR z naszej Parafii.
  6. Przypominamy, że w październiku są odprawiane Nabożeństwa Różańcowe o godz. 1700. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową i prosimy rodziców bądź dziadków, aby przyprowadzali na Różaniec dzieci.
  7. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 1100 krótkie spotkanie z Radą Parafialną w salce. Zapraszamy.
  8. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę. Prosimy też na kartce napisać wieś, aby podczas różańca ta kartka była odczytana we właściwej wsi.
  9. Przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich zmarłych przed Dniem Zmarłych i o wyrzucaniu śmieci do pojemników ustawionych na cmentarzu i prosimy, aby segregować śmieci – oddzielnie szkło, plastik i pozostałe.
  10. Są do nabycia w zakrystii znicze Caritas po 10 zł.
  11. W ub. niedzielę w całej Polsce odbyło się liczenie niedzielnych praktyk religijnych (tzn. ile jest ludzi w kościele na Mszach św. i ilu przystępuje do Komunii św.) A oto jak to liczenie wygląda w naszej parafii;

a). do Komunii św. przystąpiło w tym dniu 460 osób (w tym 308 kobiet i 152 mężczyzn) tj. 17,6 % z całej liczby Parafian (Parafia liczy 2 614 wiernycha podatki do US i Kurii płacimy od 3 356 osób, bo tyle jest zameldowanych w USC na terenie naszej Parafii, a faktycznie mieszkają ci zameldowani od wielu lat gdzieś w Warszawie lub pod Warszawa, ale u nas jest ich tzw. ojcowizna).Przed rokiem było u Komunii św. 362 osób tj. 14,2% (wzrost o 3,4 %).

b). na Mszach św. było 1060 osób (w tym 590 kobiet i 470 mężczyzn) tj. 40,6% z całej liczby Parafian. Przed rokiem było na Mszy św. 827 osób tj. 31,1 % (wzrost o 9,5 %).

1. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Tę gazetę można nabyć w zakrystii.

Ostatnie ogłoszenia: