Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA NA ODPUST TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024r

  1. Dziś przeżywamy Odpust Trójcy Przenajświętszej – tytuł naszej Kościoła. Dziś jeszcze Msze św. będą odprawiona o godz. 1200 – Suma Odpustowa i po Sumie procesja eucharystyczna kończąca nasz Odpust oraz Msza św. oraz niedzielna Msza św. o godz. 1800. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Bóg zapłać ks. dr płk. Bogdanowi Radziszewskiemu za przeprowadzenie Nabożeństwa Eucharystycznego i Odpustu oraz wszystkim za wspólną adorację i modlitwy.
  2. W czwartek (30.05) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 800, 1100 i 1800. Uroczysta Msza św. w tym dniu będzie odprawiona w Bazylice o godz. 1100. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna przez wieś – początek od kościoła, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. I ołtarz przy Ośrodku Zdrowia – miejsce objawień św. Anny; II ołtarz przy szkole; III ołtarz w miejscu, gdzie stał I kościół w Prostyni i IV ołtarz przy kapliczce św. Anny obok naszego kościoła. Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych znajdą się chętni parafianie, aby przygotować cztery ołtarze na procesję Bożego Ciała.
  3. Przypominam, że udział w procesji jest wyznaniem naszej wiary w obecność Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie – wspólna modlitwa i śpiewy będą tego wyrazem.
  4. Prosimy też o udekorowanie na procesję Bożego Ciała swoich domów, szczególnie przy trasie procesji.
  5. Na Boże Ciało w kaplicach: w Rytelach i w Wólce nie Mszy św. będzie.
  6. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała i Nieszpory Eucharystyczne – w Bazylice kolejność odprawiania będzie następująca: o godz. 1730 będzie Msza św., później Nieszpory, a po nich przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła – prosimy dzieci i biorących udział w procesji, aby przychodzić na Nieszpory i procesję.
  7. W piątek liturgiczne święto Nawiedzenia NMP i zakończenie odprawiania nabożeństw majowych – zachęcamy do uczestnictwa w tych ostatnich Nabożeństwach Majowych.
  8. W sobotę (01.06) Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym też dniu rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe. 1800. Jest też I sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w Bazylice o godz. 800 i po Mszy nabożeństwo I soboty. W kaplicy w Rytelach Msza św. o godz. 1000.
  9. Za tydzień będzie niedzielą adoracyjną. Adoracji po Mszy św. o godz. 800 i procesji – przewodniczy KŻR z Poniatowa, od 1015 Domowy Kościół. Po Mszy św. o godz. 800 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Wólka Okraglik.

Ostatnie ogłoszenia: