XXV Konna Pielgrzymka 10 Pułku Ułanów Litewskich na Jasną Górę.

W środę, 26 czerwca 2024 r., gościliśmy w naszej parafii XXV Konną Pielgrzymkę 10 Pułku Ułanów Litewskich na Jasną Górę. Grupie przewodniczył ks. rtm. kan. Andrzej Dmochowski, Proboszcz Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zarębach Kościelnych.
Ksiądz Proboszcz Józef Poskrobko przywitał udających się na Jasną Górę kawalerzystów. O godzinie 11.00, Ułani przed Tronem Łaski uczestniczyli we Mszy Świętej. Po Mszy Ksiądz Proboszcz zaprosił Pielgrzymów na obiad. Także dla koni znalazło się coś smacznego do jedzenia.
Przed wyprawą wszystkie konie są starannie podkuwane, mimo to uczestnicy wiozą ze sobą podkowy. Podkowy to symbol szczęścia, rzadko gubiony przez wędrujących do Częstochowy ułanów. Niech te podkowy przyniosą szczęście wszystkim pielgrzymującym kawalerzystom, ich rodzinom i wszystkim tym, którzy życzliwie przyjmą ich w drodze na Jasną Górę.
Po odpoczynku pielgrzymka wyruszyła w dalszą drogę, na nocleg do Stoczka.

ZDJĘCIA