OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na Misje.
  2. W piątek 28.10 Imieniny Ks. Bpa Seniora Tadeusza Pikusa – pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.
  1. W we wtorek 01.11 (za tydzień) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.:  700, 900 ,  1100  (po tej Mszy św. będą modlitwy za zmarłych na cmentarzu)  wieczorem Mszy św. nie będzie.  W dniu Wszystkich Świętych i na Dzień Zaduszny będziemy zbierać ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła – tzn. na zakup gazu i prosimy o hojniejsze ofiary.  Już niektórzy pytają, czy będzie nasz kościół ogrzewany? – tak będzie, ale proszę o  pomoc finansową w zakupie gazu, który w tym roku bardzo podrożał.
  2. W dniach 01 i 02 listopada nie będzie Mszy św. w kaplicach w Rytelach i w Wólce.
  3. Prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę. Proszę też na kartce napisać wieś, aby podczas różańca ta kartka była odczytana we właściwej wsi.
  4. Przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich zmarłych przed Dniem Zmarłych i o wyrzucaniu śmieci do pojemników ustawionych na cmentarzu. Prosimy o nie wjeżdżanie autami na cmentarz.
  5. Aby poprzeć swoim głosem ich projekt należy wejść na str. internetową Urzędu Gminy i w zakładce „Budżet Obywatelskizaznaczyć swoje poparcie głosując na Projekt Nr 2 – „zakup zestawu ratownictwa technicznego”. Im więcej będzie takich zgodnych z warunkami ogłoszonego konkursu zaznaczeń, tym większa będzie szansa, że projekt z OSP w Prostyni zajmie I miejsce. zgłoszenia do 24.10.2022
  6. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Tę gazetę można nabyć w zakrystii.