OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

–  30.10.2022r

 1. Jutro zapraszamy o godz. 1800 na ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 2. We wtorek 01.11 Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Bazylice będą odprawiane: o godz. 700, 900, 1100 (po tej Mszy św. będą modlitwy za zmarłych na cmentarzu i poświęcenie nowych pomników).  Wieczorem Mszy św. nie będzie.  W dniu Wszystkich Świętych i na Dzień Zaduszny będziemy zbierać ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła – tzn. na zakup gazu i prosimy o hojniejsze ofiary – w tym roku gaz tak jak zresztą wszystko inne bardzo podrożał. Prosimy, aby w dniu Wszystkich Świetych nie wjeżdżać samochodami na cmentarz!
 3. Od 02 listopada (od środy) – Msza św. po południu w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 1700.
 4. W środę 02.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w Bazylice będą odprawione o godz. 700, 900, 1100 (za wszystkich zmarłych parafian i po tej Mszy będą modlitwy na cmentarzu) i ostatnia Msza św. o godz. 1700. W tym dniu od godz. 800 i pół godz. przed pozostałymi Mszami będą czytane wypominki – od środy do niedzieli wypominki będą czytane pół godz. przed Mszą św. wieczorem tj. o 1630.
 5. Przez cały miesiąc listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych, kto będzie w stanie łaski uświęcającej może codziennie zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego/zmarłą, a przez oktawę po mszy wieczornej będziemy odmawiać różaniec na cmentarzu.
 6. W dniach 01 i 02 listopada nie będzie Mszy św. w kaplicach w Rytelach i w Wólce.
 7. W tym tygodniu wypadają:
 8. I Środa miesiąca.  Po Mszy o godz. 1700 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów.
 10. I Piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz.700 i  1700. W kaplicy w Wółce o  1600.  W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach.
 11. I Sobota. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty w Bazylice o godz. 800, w kaplicy w Rytelach o godz. 1000.
 12. Niedziela za tydzień 06.11 jest niedzielą adoracyjną. Adoracja o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Kiełczewa, od 1030 Domowy Kościół, od 1630 Akcja Katolicka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
 13. Na kartkach wypominkowych za zmarłych prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę. Proszę też na kartce napisać wieś, aby podczas różańca ta kartka była odczytana we właściwej wsi.
 14. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”.
 15. W zakrystii są do nabycia znicze Caritas po 9 zł.