OGŁOSZENIA NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 16.10.2022r

  1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski. Młodzież po Mszach św. zbiera przed kościołem ofiary na rzecz fundacji – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ta Fundacja obejmuje stypendiami uzdolnioną młodzież z rodzin ubogich, a tym samym tworzy najwspanialszy żywy pomnik ofiarowany św. Janowi Pawłowi II.
  2. We wtorek 18.X. wypada święto patronalne Służby Zdrowia – św. Łukasza Ew. Wszystkich pracowników Służby Zdrowia z Prostyni zapraszamy na godz. 1730 do kościoła, gdzie będzie odprawiona Msza św. w intencji Służby Zdrowia i odmówiony Różaniec.
  3. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II – Papieża zapraszamy na Różaniec – będziemy za wstawiennictwem naszego Wielkiego i Świętego Rodaka modlić się za Ojczyznę. 
  4. W niedzielę za tydzień rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Misje.
  5. Przypominamy, że nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową i prosimy rodziców bądź dziadków, aby przyprowadzali na Różaniec dzieci.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich zmarłych. Prosimy też, aby śmiecie wyrzucać do pojemników ustawionych na cmentarzu.
  7. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę.
  8. Są do nabycia znicze Caritas po 9 zł – zakupiony znicz jest cegiełką na pomoc dla ubogich; nabycie znicza Caritas wyraża nie tylko pamięć o zmarłych, ale pomaga też żyjącym; to znak solidarności z najbardziej potrzebującymi. Zachęcamy do nabywania zniczy Caritas w zakrystii i u ministrantów.
  9. Strażacy z OSP w Prostyni proszą mieszkańców naszej Gminy o poparcie projektu społecznego na zakup narzędzi hydraulicznych potrzebnych do jeszcze lepszego funkcjonowania naszej jednostki ratowniczo – gaśniczej. Aby poprzeć swoim głosem ich projekt należy wejść na str. internetową Urzędu Gminy i w zakładce „Budżet Obywatelskizaznaczyć swoje poparcie głosując na Projekt Nr 2 – „zakup zestawu ratownictwa technicznego”. Im więcej będzie takich zgodnych z warunkami ogłoszonego konkursu zaznaczeń, tym większa będzie szansa, że projekt z OSP w Prostyni zajmie I miejsce.
  10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można ją nabyć w zakrystii.