OGŁOSZENIA NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 15.10.2023 r

  1. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jana Paweł II cywilizacja życia”. Młodzież po Mszach św. zbiera przed kościołem ofiary na rzecz fundacji – Dzieło Nowego Tysiąclecia i rozprowadzała kremówki. Ta Fundacja obejmuje stypendiami uzdolnioną młodzież z rodzin ubogich.
  2. Także dziś pierwsze spotkania na Mszy św. o godz. 1100 z młodzieżą, która zamierza w przyszłym roku przystąpić do Sakr. Bierzmowania i ich rodzicami.
  3. Jutro o godz. 930 Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców naszej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Prostyni – Dzień ich św. Patrona. Zapraszamy na tę mszę św. również rodziców.
  4. W środę 18.X. wypada święto patronalne Służby Zdrowia – św. Łukasza Ew. Wszystkich pracowników Służby Zdrowia z Prostyni zapraszamy na godz. 1800 do kościoła na Różaniec w ich intencji.
  5. W niedzielę za tydzień rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Misje.
  6. Przypominamy, że nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową i prosimy rodziców bądź dziadków, aby przyprowadzali na Różaniec dzieci.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich zmarłych. Prosimy też, aby śmiecie wyrzucać do pojemników ustawionych na cmentarzu (w środę ktoś podpalił śmiecie dziko wyrzucane za ogrodzenie od strony Złotek – mało brakowało, aby zapaliły się pobliskie groby, musiała interweniować straż pożarna).
  8. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę.
  9. Są do nabycia znicze Caritas po 10 zł – zakupiony znicz jest cegiełką na pomoc dla ubogich; nabycie znicza Caritas wyraża nie tylko pamięć o zmarłych, ale pomaga też żyjącym; to znak solidarności z najbardziej potrzebującymi. Zachęcamy do nabywania zniczy Caritas w zakrystii
  10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można ją nabyć w zakrystii.