OGŁOSZENIA NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  – 22.10.2023r

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na Misje.
  2. Dziś tj. 22.10 w całej Polsce odbywa się liczenie niedzielnych praktyk religijnych (tzn. ile jest ludzi w kościele na Mszach św. i ilu przystępuje do Komunii św.) Prosimy, aby przy wychodzeniu z kościoła ministrantom ułatwić liczenie.
  3. Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, które dzieją się na Bliskim Wschodzie, podczas ostatniej środowej audiencji ogólnej papież Franciszek zaapelował do wiernych na całym świecie o włączenie się w piątek 27 października w dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju. Tego wieczoru o godz. 1800 w bazylice św. Piotra w duchu pokuty będzie przeżywana godzina modlitwy, aby błagać o pokój w naszych czasach, o pokój na tym świecie.
  4. W sobotę 28.10  Imieniny Ks. Bpa Seniora Tadeusza Pikusa – pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.
  5. Za tydzień (ostatnia niedziela miesiąca) po Mszy św. o godz. 1100 w kościele spotkanie wszystkich KŻR z naszej Parafii.
  6. Przypominamy, że w październiku są odprawiane Nabożeństwa Różańcowe o godz. 1800. Zapraszamy na Różaniec.
  7. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę. Prosimy też na kartce napisać wieś, aby podczas różańca ta kartka była odczytana we właściwej wsi.
  8. Przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich zmarłych przed Dniem Zmarłych i o wyrzucaniu śmieci do pojemników ustawionych na cmentarzu.
  9. Są do nabycia w zakrystii znicze Caritas po 10 zł.
  10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Tę gazetę można nabyć w zakrystii.