OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 08.10.2023 r

  1. Dziś pierwsze spotkania z dziećmi z kl. III i ich rodzicami przed I Komunią św. w przyszłym roku na Mszy św. o godz. 1100.
  2. W piątek 13.10 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na procesję fatimską i różaniec od szkoły do Bazyliki o godz. 1630 a później po procesji Msza św. (po Mszy już różańca nie będzie).
  3. W sobotę 14.10 Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. O godz. 1730 zostanie odprawiona Msza św. i odmówiony Różaniec za nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty i nauczycieli emerytów. Różaniec poprowadzą nauczyciele. Zapraszamy
  4. W najbliższą niedzielę tj. 15.10 przypada Dzień Papieski. Młodzież KSM będzie przed kościołem i kaplicami zbierała ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia i rozprowadzała kremówki.
  5. Także za tydzień pierwsze spotkania na Mszy św. o godz. 1100 z młodzieżą, która zamierza w przyszłym roku przystąpić do Sakr. Bierzmowania i ich rodzicami.
  6. Przypominamy, że nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w naszym kościele w następującym porządku: Msza Św. wieczorowa w dni powszednie jest o godz. 1730 i bezpośrednio po niej jest Różaniec, zaś w niedzielę najpierw o godz. 1800 jest odmawiany Różaniec, a później Msza św. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową i prosimy rodziców bądź dziadków, aby przyprowadzali na Różaniec dzieci.
  7. W związku z nagminnym wjeżdżanie autami na cmentarz grzebalny duże bramy są zamknięte. Kamieniarze wykonujący prace przy pomnikach mogą wjeżdżać na cmentarz, gdy wykonują swoją pracę. Klucz od bram jest u p. Flaka (grabarza) i na plebanii. Aby ukrócić też samowolę i nieporozumienia sąsiadujących ze sobą grobów (co już się dzieje na naszym cmentarzu) w krótce zostanie opracowany Regulamin do którego trzeba będzie się dostosować korzystając z tego miejsca.
  8. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można ją nabyć w zakrystii.