OGŁOSZENIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02.10.2022r

 1. Dziś jest niedziela adoracyjna. Adoracja o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Grądów, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900 (ostatnia) procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP w Prostyni.
 2. Także dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne podejmowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
 3. Od soboty tj. 01.X rozpoczęliśmy odprawianie Nabożeństw Różańcowych. Są  one odprawiane w naszym kościele przez cały październik o godz. 1800 . Najpierw przez cały miesiąc październik będą odprawiane Msze Św. wieczorne o godz. 1730  i  bezpośrednio po Mszach św. będzie odmawiany Różaniec. W niedziele najpierw o godz. 1800 jest Różaniec i po nim Msza św. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej do Bazyliki i do kaplic.
 4. W tym tygodniu wypadają: we wtorek (04.10) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę (05.10) św. Faustyny Kowalskiej i w piątek NMP Różańcowej – w tym dniu zapraszamy wszystkich członków KŻR na różaniec i Mszę św. odprawianą w ich intencji.
 5. I Środa miesiąca – na Różańca będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i do zakonów. Różaniec poprowadzi Akcja Katolicka. Po Różańcu spotkanie z Akcją Katolicką w salce.
 7. I Piątek miesiąca – w Bazylice Msze Św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P.J. o godz. 700 i 1730 i po Mszy św. Różaniec. W Rytelach o godz. 1600.
 8. W piątek wyjazd do chorych – początek o godz. 900.
 9. W sobotę 08 października br. zbiórka wyjeżdzających na Pielgrzymkę do Częstochowy i Paradyża o godz. 440 przy naszym kościele.
 10. W niedzielę za tydzień (II miesiąca) na Mszy św. o godz. 1100 spotkania z dziećmi z kl. III i ich rodzicami przed  I Komunią św. 
 11. W niedzielę za tydzień tj. 09.10 w całej Polsce liczenie niedzielnych praktyk religijnych (tzn. ile jest ludzi w kościele na Mszach św. i ilu przystępuje do Komunii św.).
 12. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.