OGŁOSZENIA NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.09.2022r

  1. Dziś obchodzi 85 rocz. urodzin nasz ks. kan. Senior Krzysztof Maksimiuk. Dostojnemu Jubilatowi życzymy wiele Bożych łask, przede wszystkim zdrowia i dziękujemy za pracę w naszej Parafii.
  2. Dziś także (w ostatnią niedzielę miesiąca) po Mszy św. o godz. 1100 w kościele spotkanie wszystkich KŻR z naszej Parafii.
  3. W tym tygodniu wypadają wspomnienia: we wtorek (27.09) – św. Wincentego a Paulo, kap.; w środę (28.09) – św. Wacława, M.; w czwartek (29.09) –  liturgiczne święto św. Michała Arch.; w piątek (30.09) – św. Hieronima K. i Dr i w sobotę (01.10) –  św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
  4. Od soboty tj. 01.X rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Różańcowych. Będą one odprawiane w naszym kościele przez cały październik o godz. 1800. W dni powszednie przez cały miesiąc październik najpierw będzie odprawiana Msza Św. wieczorna o godz. 1730 i bezpośrednio po Mszy św. będzie odmawiany Różaniec; w niedzielę o godz. 1800 Różaniec i po nim Msza św. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej do Bazyliki i do kaplic.
  5. I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo  pierwszej soboty w Bazylice o godz. 800 ; po Mszy św. o godz. 1730 –  Różaniec, w Rytelach święckich o godz. 1000 .
  6. Niedziela za tydzień 02.10 jest niedzielą adoracyjną. Adoracja o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Grądów, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900 (ostatnia) procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP w Prostyni.
  7. Także w niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne podejmowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
  8. Podajemy do wiadomości, że spotkania z dziećmi z kl. III i ich rodzicami przed I Komunią św. rozpoczną się 09.10 (II niedziela miesiąca) na Mszy św. o godz. 1100.   
  9. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.
  10. Jest planowana Pielgrzymka jednodniowa do Częstochowy i Paradyża 08 października br. koszt wyjazdu 110 zł./osoby. Zapisy u ks. Pawła i p. Barbary Wojciechowskiej. Więcej informacji na plakacie.