OGŁOSZENIA NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 24.09.2023 r

  1. Dziś (tj. jeden dzień wcześniej) obchodzi 86 rocz. urodzin nasz ks. kan. Senior Krzysztof Maksimiuk. Dostojnemu Jubilatowi życzymy wiele Bożych łask, przede wszystkim zdrowia i dziękujemy za pracę w naszej Parafii.
  2. Dziś także (w ostatnią niedzielę miesiąca) po Mszy św. o godz. 1100 w kościele spotkanie wszystkich KŻR z naszej Parafii.
  3. W tym tygodniu wypadają wspomnienia: w środę (27.09) – św. Wincentego a Paulo, K.; w czwartek (28.09) – św. Wacława, M.; w piątek (29.09) –  liturgiczne święto św. Michała Arch.; w sobotę (30.09) – św. Hieronima K. i Dr.
  4. Od przyszłej niedzieli tj. 01.X rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw Różańcowych. Będą one odprawiane w naszym kościele przez cały październik o godz. 1800. W dni powszednie przez cały miesiąc październik najpierw będzie odprawiana Msza Św. wieczorna o godz. 1730 i bezpośrednio po Mszy św. będzie odmawiany Różaniec; w niedzielę o godz. 1800 Różaniec i po nim Msza św. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej do Bazyliki i do kaplic.
  5. Za tydzień jest niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 800 – przewodniczy KŻR z Kiełczewa, od 1000 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 1100 ostatnia w ty m roku procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP w Rytelach Świeckich.
  6. Także w niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne podejmowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
  7. Podajemy do wiadomości, że spotkania z dziećmi z kl. III i ich rodzicami przed I Komunią św. rozpoczną się 08.10 (II niedziela miesiąca) na Mszy św. o godz. 1100; zaś spotkania z młodzieżą pragnącą przyjąć Sakr. Bierzmowania rozpoczną się 15 października (III niedziela miesiąca).     
  8. Spotkania: KSM – w niedzielę po Mszy św. wieczorem; ministrantów i kandydatów – w soboty (co drugi tydzień) o godz. 1000 i scholii – w piątki o godz. 1700. Zapraszamy na spotkania tych wszystkich, którzy już należą do w/w grup i tych, którzy chcieliby do tych grup dołączyć!!!
  9. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii. Jest także nowy nr kwartalnika MAGAZYN wydawany przez redakcję Niedzieli.