OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.09.2023r

  1. Dziś kończymy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” – pamiętajmy, że troska o wychowanie dzieci i młodzieży spoczywa na rodzicach, wychowawcach i nauczycielach.
  2. Przeżywamy dzisiaj Dzień Środków Masowego Przekazu, w naszej diecezji po Mszach św. przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej
  3. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki zakonnika i Patrona Polski, dzieci i młodzieży; w czwartek – święto liturgiczne św. Mateusza, Ap. i Ew., w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio, Kapłana.
  4. Serdeczny Bóg zapłać za udział w ub. niedzielę w parafialnych Dożynkach. Było 4 wieńce dożynkowe z następujących wsi: Grądy, Kiełczew, Poniatowo i ze Złotek; oraz kosze dożynkowe z Kiełczewa, Treblinki, Rytel Święckich, Wólki Okrąglik, Wólki Dolnej, Poniatowa i Orzełka.  Dziękuję sołtysom, radnym i wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w przygotowaniu wieńców i koszy dożynkowych. Raz jeszcze dziękuję mieszkańcom z Grądów za reprezentowanie naszej Parafii na Dożynkach Diecezjalnych w ub. tygodniu w Łubinie Kościelnym.
  5. Na początku Roku Szkolno – Formacyjnego zapraszamy do pracy we wspólnotach działających przy naszej Parafii: Akcja Katolicka – spotkania w I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorem;  KŻR – spotkania w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. o 1100 ; Domowy Kościół – spotkanie z małżeństwami, które pragną pogłębić relację z Bogiem i współmałżonkiem w I piątek miesiąca po Mszy św., w salce parafialnej przy plebani. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY JUŻ PRACUJĄ W/W WSPÓLNOTACH I TYCH, KTÓRZY CHCIELIBY DO TYCH WSPÓLNOT DOŁĄCZYĆ!!! O spotkaniach: KSM, ministrantów i kandydatów oraz scholi poinformujemy w przyszłym tygodniu. 
  6. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii. 
  7. Ks. Krzysztof Nagórny dziękuje tym wszystkim, którzy wspierali Go modlitwą w trudnych chwilach po tragicznej śmierci jego brata ś.p. Janusza Nagórnego oraz delegacjom z naszych szkół podstawowych z Prostyni, Kiełczewa i Orzełka razem z dyrektorami i wszystkim obecnym na pogrzebie w Dołubowie.