OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 29.10.2023r

 1. We wtorek zapraszamy o godz. 1800 na ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 2. W środę 01.11 Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Bazylice będą odprawiane: o godz. 800 i 1100 (po tej Mszy św. będą modlitwy za zmarłych na cmentarzu i poświęcenie nowych pomników).  Wieczorem Mszy św. nie będzie.  W dniu Wszystkich Świętych i na Dzień Zaduszny będziemy zbierać ofiary na tacę na dogrzewanie kościoła – tzn. na zakup gazu. Prosimy o hojniejsze ofiary.
 3. Od 02 listopada (od czwartku) – Msza św. po południu w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 1700.
 4. W czwartek 02.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w Bazylice będą odprawione o godz. 800, 1100 (za wszystkich zmarłych parafian i po tej Mszy będą modlitwy na cmentarzu) i ostatnia Msza św. o godz. 1700. W tym dniu od godz. 900 i pół godz. przed pozostałymi Mszami będą czytane wypominki – od czwartku do niedzieli wypominki będą czytane pół godz. przed Mszą św. wieczorem tj. o 1630.
 5. Od 01 do 08 listopada (przez oktawę) za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych, kto będzie w stanie łaski uświęcającej może zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego/zmarłą, zaś codziennie przez oktawę po Mszy wieczornej będziemy odmawiać różaniec na cmentarzu.
 6. W dniach 01 i 02 listopada nie będzie Mszy św. w kaplicach w Rytelach i w Wólce.
 7. I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów.
 8. I Piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz.700 i  1700. W kaplicy w Rytelach o  1600.  W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach.
 9. I Sobota. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszej soboty w Bazylice o godz. 800, w kaplicy w Wólce o godz. 1100.
 10. Niedziela za tydzień 05.11 jest niedzielą adoracyjną. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 800 – przewodniczy KŻR z Poniatowa, a od 1000 Domowy Kościół.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
 11. Na kartkach wypominkowych za zmarłych prosimy o wyraźne pisanie nazwisk i imion – najlepiej imiona mężczyzn pisać: Józef, Kazimierz, Stanisław; imiona zaś kobiet pisać: Józefę, Kazimierę, Stanisławę. Proszę też na kartce napisać wieś, aby podczas różańca ta kartka była odczytana we właściwej wsi.
 12. W zakrystii są do nabycia znicze Caritas po 10 zł.
 13. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”.