OGŁOSZENIA NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ– 10.09.2023 r

 1. Dziś w naszej Parafii dziękujemy za tegoroczne plony – Dożynki Parafialne. O godz. 1045 zbiórka wieńców i koszów dożynkowych przed kościołem – tam będzie poświęcenie tych wieńców i koszów dożynkowych i procesjonalne wejście do Bazyliki. Te wieńce bądź kosze będą widocznymi znakami wdzięczności Bogu za „Jego hojne dary”. Msza św. dożynkowa w Bazylice będzie odprawiona o godz. 1100.
 1. Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” – pamiętajmy, że troska o wychowanie dzieci i młodzieży spoczywa na rodzicach, i wychowawcach i nauczycielach.
 2. Także dziś w Markowej odbywa się beatyfikacja rodziny Ulmów, zamordowanej przez hitlerowców za ukrywanie Żydów.
 3. Od 10 do 16.09 wypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. We środę o godz. 1600 procesja z Różańcem Fatimskim w Złotkach i po procesji Msza św. w świetlicy. 
 5. W czwartek (14.09) wypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża św. – Msze św. będą odprawiona w Bazylice o godz. 700 i 1800.
 6. Również 14 września br. (w czwartek) J. E. Ks. Bp Piotr Sawczuk zaprasza młodzież kl. VII i VIII na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Drohiczyna. Z naszej Parafii też jest organizowany w tym dniu wyjazd autokarem. Więcej informacji na temat tego wyjazdu u ks. Krzysztofa.
 7. W piątek (15.09) wspomnienie NMP Bolesnej. Msze św. o godz. 700 i o 1800.
 8. W niedzielę za tydzień przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu i w tą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
 9. Serdeczny Bóg zapłać za udział i reprezentowanie naszej Parafii na Dożynkach Diecezjalnych w dniu wczorajszym w Łubinie Kościelnym delegacji wraz z pięknym wieńcem dożynkowym ze wsi Grądy. W 2024 r (a wiec za rok) naszą Parafię na Dożynkach Diecezjalnych w Korytnicy k/Węgrowa będzie reprezentować wieś Kiełczew.
 10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.