OGŁOSZENIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 03.09.2023 r.

 

  1. Dziś niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 800 – przewodniczy KŻR z Orzełka, od 1000 Domowy Kościół. Po Mszy św. o godz. 1100 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do baldachimu druhów z OSP w Prostyni.
  2. Jutro 04.09 rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów z naszych szkół: z Prostyni, z Kiełczewie i z Orzełka razem z dyrektorami, wszystkimi nauczycielami i rodzicami na Mszę św. o godz. 800, aby z Panem Bogiem rozpocząć kolejny rok nauki i pracy oraz zachęcamy dzieci do spowiedzi św..
  3. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy św. adorację poprowadzi Akcja Katolicka, a później będzie spotkanie w salce.
  4. W piątek święto Narodzenia NMP – Msze św. w Bazylice o godz. 800 i 1800; w Wólce o godz. 915w Rytelach o godz. 1015.
  5. Przypominamy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w tym roku w Łubinie Kościelnym (koło Bielska Podlaskiego) w sobotę 09 września br. W tym roku mieszkańcy ze wsi Grądy wraz z wieńcem reprezentują naszą Parafię na tych dożynkach. Dożynki zaś w Prostyni – parafialne będą 10 września w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 1100.
  6. W dniach 07 – 10.09 jest organizowana Piesza Pielgrzymka do Loretto.  Można do pielgrzymki dołączyć się w Ostrówku bądź w Kamionnej. Więcej informacji na temat pielgrzymki na plakacie.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w nabożeństwie na terenie niemieckiego Obozu Pracy i Zagłady w Treblince. Dziękuję dzieciom, młodzieży, harcerzom, wojsku, dorosłych, szkołom z pocztami sztandarowymi, przedstawicielom władz państwowych i samorządowych oraz wszystkim, którzy przybyli na tą uroczystość.
  8. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.