OGŁOSZENIA NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 28.08.2022r.

  1. Dziś w naszej Parafii dziękujemy za tegoroczne plony – Dożynki Gminno – Parafialne. O godz. 1045 zbiórka wieńców i koszów dożynkowych przed kościołem – tam będzie poświęcenie tych wieńców i koszów dożynkowych i procesjonalne wejście do Bazyliki. Te wieńce bądź kosze będą widocznymi znakami wdzięczności Bogu za „Jego hojne dary”. Msza św. dożynkowa w Bazylice Prostyńskiej będzie odprawiona o godz. 1100, następnie będzie przemarsz korowodu dożynkowego na „błonia prostyńskie” i na błoniach będą dalsze uroczystości dożynkowe.
  2. W czwartek 01.09 rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów z naszych szkół: z Prostyni, z Kiełczewie i z Orzełka razem z dyrektorami, wszystkimi nauczycielami i rodzicami na Mszę św. o godz. 800, aby z Panem Bogiem rozpocząć kolejny rok nauki i pracy oraz do spowiedzi w środę na godz. 1700.
  3. Także w czwartek wypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowejmodlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu wypadają; Pierwszy: Czwartek, Piątek i Sobota – I Czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy św.  adorację poprowadzi Akcja Katolicka, a później będzie spotkanie w salce. – I Piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz.700 i 1800 . W kaplicy w Wółce o  1600.  W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach.I Sobota. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo  I soboty w Bazylice o godz. 800, w kaplicy w Rytelach o godz. 900 .
  5. W sobotę 03.09 nabożeństwo na terenie Niemieckiego, Nazistowskiego Obozu Zagłady w Treblince na tzw. „Żwirowni” – początek o godz. 1200 Droga Krzyżowa, a następnie o godz. 1300 Msza św., którą odprawi J.E. Ks. Bp dr Piotr Sawczuk. Zapraszamy na wspólnej modlitwy w Niemieckim Nazistowskim Obozie Zagłady w Treblince. W niedzielę 04.09 o godz. 1500 koncert pt. „Kwartet na koniec czasu” w Kosowie Lacki – sala M-GOK, ul. Słoneczna 4.
  6. Za tydzień niedziela adoracyjna. Początek adoracji od godz. 820 – przewodniczy KŻR ze Złotek, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do baldachimu druhów z OSP w Prostyni.
  7. Zbliżają Dożynki Diecezjalne w sobotę 10 września br. Wieniec dożynkowy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w Kosowie Lackim szykuje wieś Bojary i ona reprezentuje tam naszą Parafię.
  8. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.