OGŁOSZENIA NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 04.09.2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Początek adoracji od godz. 820 – przewodniczy KŻR ze Złotek, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do baldachimu druhów z OSP w Prostyni.
  2. W czwartek święto Narodzenia NMP – Msze św. w Bazylice o godz. 900 i 1800; w Rytelach o godz. 1015; w Wólce o godz. 1200.
  3. Zbliżają Dożynki Diecezjalne w sobotę 10 września br. Wieniec dożynkowy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w Kosowie Lackim szykują mieszkańcy wsi Bojary i ta wieś reprezentuje tam naszą Parafię.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli nabożeństwie na terenie niemieckiego Obozu Pracy i Zagłady w Treblince. Dziękuję dzieciom, młodzieży, harcerzom, wojsku, dorosłych, szkołom z pocztami sztandarowymi, przedstawicielom parlamentarzystów i wszystkim, którzy przybyli na tą uroczystość. Dziś o godz. 1500 koncert pt. „Kwartet na koniec czasu” w Kosowie Lacki – sala M-GOK, ul. Słoneczna 4.
  5. 14 września br. (w środę za tydzień) J. E. Ks. Bp Piotr Sawczuk zaprasza  młodzież kl. VIII na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Drohiczyna. Z naszej Parafii też jest organizowany w tym dniu wyjazd autokarem. Więcej informacji na temat tego wyjazdu u ks. Pawła i ks. Krzysztofa.
  6. W dniach 08 – 11.09 jest organizowana Piesza Pielgrzymka do Loretto. Zapisy są już od 29.08 – można do pielgrzymki dołączyć się w Ostrówku bądź w Kamionnej. Więcej informacji na temat pielgrzymki na plakacie.
  7. Serdeczny Bóg zapłać za udział w naszych Gminno-Parafialnych Dożynkach. Dziękuję za piękne wieńce mieszkańcom: Prostyni, Kiełczewa, Poniatowa, Grądów i Złotek. Bóg zapłać za kosze dożynkowe z Wólki Okrąglik, z Wólki Dolnej, z Orzełka i z Bojar – a więc, prawie wszystkie wsie (prócz jednej) podziękowały panu Bogu za tegoroczne zbiory.
  8. Dziś zapraszamy młodzież z naszej Parafii na spotkanie KSM – rozpocznie się ono o godz. 1600 w salce.
  9. Zakończyliśmy remont organów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary na remont organów – i prosimy w miarę możności o wpłaty od tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Musimy zapłacić za ten remont, a jeszcze brakuje około 13 tyś. zł. Przy załatwianiu wszelkich spraw w Kancelarii Parafialnej będziemy najpierw sprawdzać, czy została uregulowana od tej rodziny składka na remont organów.
  10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można ją nabyć w zakrystii – od dziś ta gazeta kosztuje 10 zł.