OGŁOSZENIA NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 21.08.2022r.

  1. Dziś w naszej Parafii odbywa się Niedziela Misyjna – o pracy na misjach w Tanzanii opowiedzą – nasza parafianka s. Amelia (Elżbieta) Jakubik, ks. Janusz Machota ze Stowarzyszania Misji Afrykańskich i ich wychowanka Kabula. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone, jako wsparcie pracy naszych Misjonarzy w Afryce.
  2. Również dziś w Rytelach Święckich Odpust  NMP Częstochowskiej. Msza św. odpustowa w kaplicy będzie odprawiona o godz. 1200.
  3. W piątek liturgiczna uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Prostyni o godz. 700 i 1800. W piątek nie obowiązuje post.
  4. W tym tygodniu wypadają: poniedziałek 22.08 – wspomnienie NMP Królowej; w środę 24.08 – liturgiczne święto św. Bartłomieja Ap.; w sobotę 27.08 – wspomnienia św. Moniki.
  5. Za tydzień 28.08 w Prostyni odbędą się Dożynki Gminno – Parafialne. Każda wieś powinna przyjechać do kościoła z wieńcem dożynkowym lub koszem z warzywami, owocami i kwiatami z własnych ogrodów. Zbiórka o godz. 1045 wieńców dożynkowych lub koszów przed kościołemtam będzie poświęcenie wieńców i koszy oraz procesjonalne wejście do Bazyliki. Te wieńce bądź kosze z całej naszej Gminy Małkinia Górna będą widocznymi znakami wdzięczności Bogu za „Jego hojne dary. Msza św. dożynkowa w Bazylice Prostyńskiej będzie odprawiona w niedzielę za tydzień o godz. 1100. Następnie będzie przemarsz korowodu dożynkowego na „błonia prostyńskie” – tam będą dalsze uroczystości dożynkowe. 
  6. Dożynki Diecezjalne odbędą się w Kosowie Lackim w sobotę 10 września br. – w tym roku wieniec ze wsi Bojary reprezentuje naszą Parafię na tych dożynkach.  
  7. Zakończyliśmy remont organów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary na remont organów – prosimy w miarę możności o wpłaty od tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, a jeszcze brakuje około 20 tyś. zł. Przy załatwianiu wszelkich spraw w Kancelarii Parafialnej najpierw będziemy sprawdzać, czy została uregulowana od tej rodziny składka na remont organów, a później załatwiać daną sprawę.
  8. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.
  9. Policja apeluje do osób starszych, samotnie mieszkających o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi. Wciąż dochodzi do wielu oszustw i kradzieży, gdzie ofiarami są osoby starsze, samotnie mieszkające. W razie zaobserwowania czegoś podejrzanego lub wyłudzenia czy kradzieży należy powiadomić organy ścigania najlepiej dzwoniąc pod nr 112.