OGŁOSZENIA NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27.08.2023r.

  1. 31 sierpnia br. kończy pracę w naszej Parafii ks. mgr Paweł Hryniewicki, który w Prostyni pracował przez dwa lata, jako wikariusz. Dziś żegnamy Go w naszej Parafii. Jako Proboszcz Parafii dziękuję Mu za dwuletnią pracę w prostyńskim Sanktuarium i życzę ks. Pawłowi wielu Bożych łask potrzebnych w Jego dalszej posłudze kapłańskiej. Ks. Paweł będzie pracował w Korytnicy.
  2. Dziś w Rytelach Święckich Odpust NMP Częstochowskiej – tytuł kaplicy. Msza św. odpustowa w kaplicy będzie odprawiona o godz. 1100. Bezpośrednio po zakończeniu odpustu zostanie poświęcony w Rytelach Święckich krzyż, postawiony przez p. Jana Rytel – Skorka.
  3. Również dziś w Małkini na stadionie sportowym przy ul. Kolejowej odbędą się Gminne Dożynki. Dożynki rozpoczną się Mszą św. o godz. 1400
  4. W tym tygodniu wypadają: poniedziałek 28.08 – wspomnienie św. Augustyna Bpa i Dr k-ła; we wtorek 29.08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  5. W tym tygodniu jest też Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. – I Piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz.700 i 1800. W kaplicy w Rytelach o  1700.  W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach. I Sobota. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo I-szej soboty w Bazylice o godz. 800, w kaplicy w Wólce o godz. 900
  6. W sobotę 02.09 nabożeństwo na terenie Niemieckiego, Nazistowskiego Obozu Zagłady w Treblince na tzw. „Żwirowni” – początek o godz. 1200 – Droga Krzyżowa, a następnie o godz. 1300 Msza św., którą odprawi J.E. Ks. Bp Piotr Sawczuk. Zapraszamy na wspólnej modlitwy w Niemieckim Nazistowskim Obozie Zagłady w Treblince.
  7. Za tydzień niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 800 – przewodniczy KŻR z Orzełka, od 1000 Domowy Kościół. Po Mszy św. o godz. 1100 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do baldachimu druhów z OSP w Rytelach Święckich.
  8. Podajemy do wiadomości, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się 04.09 (w poniedziałek) na Mszy św. o godz. 800. Zapraszamy wszystkich uczniów z naszych szkół: z Prostyni, z Kiełczewie i z Orzełka razem z dyrektorami, wszystkimi nauczycielami i rodzicami, aby z Panem Bogiem rozpocząć kolejny rok nauki i pracy oraz do spowiedzi w niedzielę 03.09.
  9. Przypominamy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w tym roku w Łubinie Kościelnym (koło Bielska Podlaskiego) w sobotę 09 września br. W tym roku mieszkańcy ze wsi Grądy wraz z wieńcem reprezentują naszą Parafię na tych dożynkach. Dożynki zaś w Prostyni – parafialne będą 10 września w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100.
  10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.