OGŁOSZENIA NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 20.08.2023 r.

  1. W tym tygodniu wypadają: poniedziałek 21.08 wspomnienie św. Piusa X – papieża; we wtorek 22.08 – wspomnienie NMP Królowej; w czwartek 24.08 – liturgiczne święto św. Bartłomieja Ap..
  2. W sobotę liturgiczna uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Prostyni o godz. 700 i 1800.
  3. Za tydzień 27.08 w Małkini na stadionie sportowym przy ul. Kolejowej odbędą się Gminne Dożynki. Dożynki rozpoczną się Mszą św. o godz. 1400. Pani Wójt Bożena Kordek serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy do wzięcia udziału w tegorocznych Dożynkach.
  4. Również za tydzień 27.08 w Rytelach Święckich Odpust NMP Częstochowskiej – tytuł kaplicy. Msza św. odpustowa w kaplicy będzie odprawiona o godz. 1100. Bezpośrednio po zakończeniu odpustu zostanie poświęcony w Rytelach Święckich krzyż, postawiony przez p. Jana Rytel – Skorka.
  5. Podajemy do wiadomości, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w tym roku w Łubinie Kościelnym (koło Bielska Podlaskiego) w sobotę 09 września br. W tym roku mieszkańcy ze wsi Grądy wraz z wieńcem reprezentują naszą Parafię na tych dożynkach. Dożynki zaś w Prostyni – parafialne będą 10 września w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100.
  6. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.