OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ i ODPUST ŚW. ANNY – 30.07.2023r.

  1. Dziś przeżywamy Odpust ku czci św. Anny i XIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin z Diecezji Drohiczyńskiej do Prostyni. Msze św. dziś będą odprawiane tylko w Bazylice w Prostyni o godz. 700, 800, 1200 – Sumę Odpustową odprawi Ks. Bpa Piotr Sawczuk i o godz. 1800. Nie będzie Mszy w kaplicach. Po Mszach św. o godz. 800, 1200 i 1800 odbędzie się obrzęd koronacji Koroną Św. Anny. Przy kościele młodzież z KSM rozprowadza pamiątki z Sanktuarium w Prostyni. 
  2. We wtorek 01 sierpnia z Łochowa, po Mszy św. o godz. 800 wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Więcej informacji na temat Pieszej Pielgrzymki u księży lub na plakacie wiszącym na tablicy ogłoszeń. Można też zapisywać się na Pielgrzymkę Duchową w zakrystii. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie:  * uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św., lub pomodlić się w domu przed obrazem MB;   * odmówić każdego dnia Pielgrzymki jedną część Różańca św.; * spełnić dobry uczynek. W naszym kościele pielgrzymi duchowi będą odmawiali Różaniec w dni powszednie przede Mszą św. rano tj. 630, w niedzielę przede Mszą św. o godz. 800.
  3. We wtorek Msza św. w Prostyni będzie o godz. 630 – gdyż na godz. 800 jedziemy do Łochowa pożegnać naszych pielgrzymów. 
  4. Tradycyjnie miesiąc sierpień przeżywany jest przez Kościół w Polsce, jako miesiąc trzeźwości. Prosimy o trzeźwość – będzie ona znakiem naszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.
  5. I Środa miesiąca.  Zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 1800 na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  6. I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy św. wieczorem będzie adoracja.
  7. I piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz. 700 i  1800. W kaplicy w Rytelach o  1700. W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach. 
  8. I Sobota miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Bazylice będzie po Mszy św. o godz. 800. Msza w kaplicy w Wólce o godz. 1100
  9. Niedziela za tydzień – 06.08 jest niedzielą adoracyjną. W niedzielę za tydzień od godz. 900 – przewodniczy adoracji KŻR z Grądów; od 1000 Akcja Katolicka; zaś procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Wólka Okrąglik. 
  10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.