OGŁOSZENIA NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  – 06.08.2023r.

  1. Dziś obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego i także dziś jest niedziela adoracyjna. Adoracji od godz. 900 – przewodniczy KŻR z Grądów; od 1000 Akcja Katolicka; zaś procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Wólka Okrąglik.
  2. W tym tygodniu wypadają liturgiczne święta: we wtorek 08.08 – św. Dominika; w środę 09.08 liturgiczne święto – św. Teresy Benedykty od Krzyża Dz. i M. Patronki Europy; w czwartek 10.08 –  św. Wawrzyńca Dk. i M.; w piątek 11.08 – wspomnienie św. Klary Dz.
  3. W niedzielę 13.08 w Rytelach Święckich o godz. 1900 Różaniec Fatimski z procesją przez wieś i po procesji Msza św.
  4. Trwa XXXIII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę i nasze duchowe pielgrzymowanie. W naszym kościele pielgrzymi duchowi odmawiają Różaniec w dni powszednie przede Mszą św. rano tj. 630, w niedzielę przede Mszą św. o godz. 800. Piesi pielgrzymi już 13 sierpnia wejdą na Jasną Górę; zakończenie XXXIII Pieszej pielgrzymki Drohiczyńskiej 15 sierpnia po głównej Mszy św. i powrót do domów.
  5. Przed tygodniem przeżywaliśmy Odpust ku czci św. Anny i XIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin z Diecezji Drohiczyńskiej do Prostyni – serdecznie dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Odpustu i agapy dla pielgrzymów tj.: OSP w Prostyni za użyczenie remizy na agapę; Akcji Katolickiej, Domowemu Kościołowi i wszystkim parafianom, którzy okazali otwarte serce i podzielili się „kromką chleba” z pielgrzymami. Bóg zapłać.
  6. Prosimy bardzo, aby sprawy w Kancelarii Parafialnej załatwiać w tygodniu:

rano od godz. 800 – 900 od poniedziałku do soboty

lub po południu od godz. 1600 – 1745 od środy do soboty,

W poniedziałek i we wtorek po południu Kancelaria jest nieczynna.

W razie nagłej potrzeby proszę dzwonić na nr tel. Księdza dyżurnego.

7. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.