OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23.07.22023 r.

  1. We wtorek 25. 07 wspomnienie św. Krzysztofa – imieniny naszych księży Krzysztofów: ks. kan. seniora Krzysztofa Maksimiuka i ks. wikariusza Krzysztofa Nagórnego, ale my już dziś składamy życzenia naszym Solenizantom. Pamiętajmy o modlitwie za naszych Solenizantów.
  2. Dziś też, po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa święcimy pojazdy: samochody, motory i rowery. Poświęcenie będzie przebiegało tak jak w latach ubiegłych. Przy poświęceniu będą zbierane ofiary, jako pomoc na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Anny (przeniesiony ze środy tj. z 26.07) i XIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin  Diecezji Drohiczyńskiej do Prostyni. Msze św. w dniu Odpustu będą odprawiane tylko w Bazylice w Prostyni o godz. 700, 800, 1200 Sumę Odpustową odprawi Ks. Bpa Piotr Sawczuk i po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła i o godz. 1800. Po Mszach o godz. 800, 1200 i 1800 odbędzie się obrzęd koronacji Koroną Św. Anny. Nie będzie za tydzień Mszy w kaplicach.
  4. Program Pielgrzymki: godz. 1030 – Modlitwa różańcowa o miłość i wierność w małżeńską prowadzona przez doradców życia rodzinnego; godz. 1100 – Konferencja okolicznościowa nt.: „Dzisiaj Polska potrzebuje wiary i dzieci!” – którą wygłosi p. Jacek Hoga, mąż i ojciec 11-ga dzieci; godz. 1140 – Koronka ku czci św. Anny; godz. 1200 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka i odnowienie ślubów małżeńskich oraz akt zawierzenia małżonków św. Annie; godz. 1330 – Agapa; godz. 1500 – Droga Krzyżowa wokół Bazyliki z prośbą o dar potomstwa. 
  5. Po Sumie będzie tradycyjna agapa dla pielgrzymów przy plebanii. Prosimy Parafian o włączenie się w przygotowanie agapy – szczególnie ruchy i stowarzyszenia działające na terenie Parafii: członków Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, KŻR oraz chętnych parafian prosimy o pomoc i posługiwanie w czasie agapy, aby godnie przyjąć Gości – Pielgrzymów. Prosimy też o ciasto (najlepiej drożdżowe), kompoty, ogórki małosolne, smalec i itd. Wszelkie wiktuały prosimy przynosić już w sobotę wieczorem. 
  6. W dniu 01 sierpnia br. wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Więcej informacji na temat Pieszej Pielgrzymki u księży lub na plakacie wiszącym na tablicy ogłoszeń. Od dziś Można już zapisywać się do pielgrzymowania duchowego. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie: odmówić Modlitwę Pielgrzyma i jedną tajemnicę Różańca Św.; nawiedzić kościół, jeśli jest to nie możliwe – to pomodlić się przed obrazem Matki Bożej; zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym). Przy zapisie do Duchowego Pielgrzymowania mile jest widziana ofiara materialna na rzecz Pielgrzymki. 
  7. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.
  •