OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELE ZWYKŁĄ – 24.07.2022r

  1. W poniedziałek (jutro) 25. 07 wspomnienie św. Krzysztofa – imieniny naszych księży Krzysztofów: ks. kan. seniora Krzysztofa Maksimiuka i  ks. wikariusza Krzysztofa Nagórnego, ale my już dziś składamy życzenia naszym Solenizantom (uroczyście złożyliśmy życzenia na Mszy św. o godz. 900). Pamiętajmy dziś o modlitwie za nich.
  2. Dziś też, po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa święcimy pojazdy: samochody, motory i rowery. Poświęcenie będzie przebiegało tak jak w latach ubiegłych. Przy poświęceniu będą zbierane ofiary, jako pomoc na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Anny (przeniesiony z wtorku tj. z 26.07) i XIII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin z Diecezji Drohiczyńskiej do Prostyni. Msze św. w dniu Odpustu będą odprawiane tylko w Bazylice w Prostyni o godz. 700, 900, 1200 –  Sumę Odpustową  odprawi Ks. Bpa Piotr Sawczuk   i o godz. 1800 . Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd koronacji Koroną Św. Anny. Nie będzie Mszy w kaplicach.

Program Pielgrzymki:

Godz. 1030 –  Modlitwa różańcowa o miłość i wierność w małżeńską prowadzona przez doradców życia rodzinnego;

Godz. 1100 – Konferencja okolicznościowa

Godz. 1135 – Koronka ku czci św. Anny

Godz. 1200 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka i odnowienie ślubów małżeńskich oraz akt zawierzenia małżonków św. Annie;

Godz. 1330 – Agapa;

Godz. 1500 – Droga Krzyżowa wokół Bazyliki z prośbą o dar potomstwa.

Po Sumie będzie tradycyjna agapa dla pielgrzymów przy plebanii. Prosimy Parafian o włączenie się w przygotowanie agapy – ruchy i stowarzyszenia działające na terenie Parafii oraz chętni parafianie, którzy chcą pomóc w godnym przyjęciu Gości – Pielgrzymów; prosimy o ciasto (najlepiej drożdżowe), kompoty, ogórki małosolne, smalec i itd. Prosimy, więc Akcję Katolicką, Domowy Kościół, KŻR i innych ludzi dobrej woli o pomoc i posługiwanie w czasie agapy. Wszelkie wiktuały prosimy przynosić już w sobotę wieczorem.

4. W dniu 01 sierpnia br. wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Więcej informacji na temat Pieszej Pielgrzymki u księży lub na plakacie wiszącym na tablicy ogłoszeń. Można już zapisywać się do pielgrzymowania duchowego.

6. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.

5. Zakończyliśmy remont organów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary na remont organów – i prosimy w miarę możności o wpłaty od tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Do końca lipca musimy zapłacić za ten remont. Brakuje jeszcze ok. 1/5 sumy. Dziękuję też panom: Andrzejowi Rudo i Ignacemu Kotowskiemu za wykonanie nowej balustrady przy wejściu na chór.