NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 i ODPUST ŚW. ANNY – 31.07.2022r.

1.Dziś przeżywamy Odpust ku czci św. Anny i XIII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin z Diecezji Drohiczyńskiej do Prostyni. Msze św. dziś będą odprawiane tylko w Bazylice w Prostyni o godz. 700, 900, 1200 –  Sumę Odpustową  odprawi Ks. Bpa Piotr Sawczuk   i o godz. 1800 . Nie będzie Mszy w kaplicach. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd koronacji Koroną Św. Anny.

Program Pielgrzymki:

Godz. 1030 –  Modlitwa różańcowa o miłość i wierność w małżeńską prowadzona przez doradców życia rodzinnego;

Godz. 1100 – Konferencja okolicznościowa: „Miłość i duchowość małżeńska” – wygłosi ks. dr hab. Jacek Goleń, prof. KUL;

Godz. 1140 – Koronka ku czci św. Anny

Godz. 1200 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka i odnowienie ślubów małżeńskich oraz akt zawierzenia małżonków św. Annie;

Godz. 1330 – Agapa;

Godz. 1500 – Droga Krzyżowa wokół Bazyliki z prośbą o dar potomstwa.

Przy kościele młodzież z KSM rozprowadza pamiątki z Sanktuarium w Prostyni.

2. Jutro 01 sierpnia z Łochowa, po Mszy św. o godz. 800 wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Więcej informacji na temat Pieszej Pielgrzymki u księży lub na plakacie wiszącym na tablicy ogłoszeń. Można też zapisywać się na Pielgrzymkę Duchową w zakrystii. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie :

            * uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św.(jeśli może, lub pomodlić się w domu przed obrazem czy figurą MB);

            * odmówić każdego dnia Pielgrzymki jedną część Różańca św.;

            * spełnić dobry uczynek.

W naszym kościele pielgrzymi duchowi odmawiają Różaniec w dni powszednie przede Mszą św. rano tj. 630, w niedzielę przede Mszą św. o godz. 900.

3. Jutro tj. w poniedziałek Msza św. w Prostyni będzie o godz. 630 – gdyż na godz. 800 jedziemy do Łochowa pożegnać naszych pielgrzymów.

4. Tradycyjnie miesiąc sierpień przeżywany jest przez Kościół w Polsce, jako miesiąc trzeźwości. Prosimy o trzeźwość – będzie ona znakiem naszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.

5. W tym tygodniu wypadają; Pierwsza Środa, Czwartek, Piątek i Sobota.

  • – I środa miesiąca.  Zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 1800 na  Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  • – I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy św. wieczorem adorację będzie miała Akcja Katolicka, a po adoracji będzie spotkanie w salce na plebanii.
  • – I piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz. 700  i  1800 . W kaplicy w Wólce o  1600. W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach

6. W tym tygodniu w sobotę 06.08 wypada liturgiczne święto – Przemienienie Pańskie i I Sobota miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Bazylice będzie po Mszy św. o godz. 800 . Msza w kaplicy w Rytelach o godz. 1000.

7. Niedziela za tydzień – 07.08 jest niedzielą adoracyjną. Adoracji o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Treblinki, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Wólka Okrąglik.

8. Zakończyliśmy remont organów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary na remont organów – i prosimy w miarę możności o wpłaty od tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, musimy zapłacić za ten remont, a jeszcze trochę brakuje. W sposób szczególny dziękuję p. Kamilowi Jankowskiemu – organomistrzowi z Białegostoku, który ze swoją ekipą przeprowadził kapitalny remont organów. Podczas koronacji po Sumie będzie na organach koncertował p. Sylwester Trojanowski z Białegostoku – zapraszamy na ten koncert.

9. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.