OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 30.06.2024r.

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 będzie obchodził swój złoty Jubileusz – 50 rocznicę święceń kapłańskich ks. Mirosław Wyszogrodzki – Salezjanin pochodzący z Prostyni. Zapraszamy na tę Mszę św., aby podziękować Bogu za naszego kapłana i prosić o nowe powołania z naszej parafii.
 2. Od jutra Msze św. wieczorem będą odprawiane o godz. 1800
 3. I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy wieczorem adoracja Najśw. Sakramentu. 
 4. I Piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz. 700 i 1800. W kaplicy w Wólce o godz. 1700.
 5. W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach.
 6. I Sobota miesiąca – Msza św. będzie odprawione o godz. 800. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie w Bazylice po Mszy św. o godz. 800. W kaplicy w Rytelach o godz. 1000 Mszy św. nie będzie (remont kaplicy).
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Początek adoracji dziś będzie po procesji eucharystycznej wokół kościoła będzie przewodniczą adoracji KŻR z Prostyni. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Grądy.
 8. Rozpoczęły się wakacje, przypominamy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i opiekunom, że nie ma wakacji od niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz od codziennej modlitwy i bycia dobrym. Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa w czasie letniego odpoczynku.
 9. Bóg zapłać paniom z naszej parafii za ofiarowane w ub. środę Pielgrzymom – Ułanom ciasto.
 10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.
 11. Intencje na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń i zamieszczone na naszej str. inter. Parafii – proszę się zapoznać. Została zamówiona Masz św. za młodzież, która w tym roku przyjęła Sakr. Bierzmowana – będzie ta Msza św. odprawiona w niedzielę 08.09 o godz. 1100.