OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23.06.2024r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 będzie obchodził swój Jubileusz – 40 rocznicę święceń kapłańskich ks. Sylwester Gałach – pochodzący z Treblinki nasz parafianin. Zapraszamy na tę Mszę św., aby podziękować Bogu za naszego kapłana i prosić Mu o zdrowie.
  2. W sobotę wypada Uroczystość św. Ap.. Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą odprawione tylko w Bazylice o godz. 800 i 1800 ofiary składane w tym dni na tace są przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. W tym dniu są też Imieniny J. E. Ks. Bpa dr Piotra Sawczuka – w naszych modlitwach polećmy Dostojnego Solenizanta Bogu.
  3. W przyszłą niedzielę ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 1800.
  4. W lipcu Msze św. wieczorem będą odprawiane o godz. 1800.
  5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 1100 będzie obchodził swój złoty Jubileusz – 50 rocznicę święceń kapłańskich ks. Mirosław Wyszogrodzki – Salezjanin pochodzący z Prostyni. Zapraszamy na tę Mszę św., aby podziękować Bogu za naszego kapłana i prosić o nowe powołania z naszej parafii.
  6. Rozpoczęły się wakacje, przypominamy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i opiekunom, że nie ma wakacji od niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz od codziennej modlitwy i bycia dobrym. Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa w czasie letniego odpoczynku.
  7. Tradycyjnie w środę 26.06. będziemy w Prostyni gościć XXV Konną Pielgrzymkę Ochotniczego Szwadronu 10 Pułku Ułanów Litewskich z Zaręb Kościelnych na Jasną Górę. Ułani – pielgrzymi odprawią o godz. 1100 w Bazylice w Prostyni Mszę św. Prosimy panie o ofiarowanie ułanom ciasta, ew. mogą być też i ogórków małosolne – te wiktuały proszę dostarczyć na plebanię przeddzień, bądź w środę rano.
  8. W ub. środę i w czwartek przeżywaliśmy w naszej parafii nawiedzenie Relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy znaleźli czas i chcieli przyjść, aby oddać cześć Błog. Męczennikom z Markowej. Dziękuję za adorację w nocy przedstawicielom KŻR, Domowemu Kościołowi i Akcji Katolickiej oraz tym, którzy indywidualnie modlili się przy Relikwiach. Bóg zapłać naszemu Zespołowi Muzycznemu oraz p. Organiście za piękne śpiewy podczas liturgii, harcerzom za trzymanie warty honorowej przy Relikwiach. Dziękuję ks. Krzysztofowi naszemu prefektowi i p. Oksanie Żochowskiej za wykonanie dekoracji i wszystkim zaangażowanym w to wspaniałe wydarzenie. Podajemy też do wiadomości, że nasza parafia w Prostyni otrzymała przy pożegnaniu drugi Relikwiarz Błogosławionej Rodziny Ulmów, który odtąd jest własnością naszego Sanktuarium.
  9. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”. Jest tez nowy kwartalnik wydawany przez Redakcję Niedzieli pt. MAGAZYN. Cena jednego egz. to 15 zł. – można te czasopisma nabyć w zakrystii.