OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 07.07.2024 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Początek adoracji dziś będzie po procesji eucharystycznej wokół kościoła. Przewodniczyć adoracji będą KŻR z Prostyni. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Grądy.
  2. W środę 10 lipca wypada 30 rocznica konsekracji, czyli święceń biskupich J. E. Ks. Bpa Seniora Antoniego Dydycza – polećmy Go w naszych modlitwach Panu Bogu.
  3. W czwartek wypada liturgiczne święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy.
  4. W sobotę 13 lipca br. Nabożeństwo Fatimskie w kaplicy w Wółce Okrąglik. O godz. 1930 rozpoczniemy procesją różańcową przy krzyżu od strony obozu do kaplicy i po procesji będzie Msza św.
  5. Ofiary składane na tacę za tydzień są przeznaczone na cele diecezjalne.
  6. W dniu 01 sierpnia br. wyruszy 34 Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę pod hasłem: „Wspólnota wyzwalająca”. Skrócone zasady Pielgrzymowania na Jasną Górę są następujące:

– W Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter.

– Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką dorosłych.

– Dnia 01.08.2024r (w czwartek) po Mszy św. o godz. 800 wyruszy Pielgrzymka z Łochowa – Grupa Żółta – do tej Grupy należy Prostyń; wejście na Jasną Górę 13 sierpniao godz. 915.

Wpisowe – koszty pielgrzymki: (przewóz bagażu, zabezpieczenie sanitarne, ubezpieczenie, lekarstwa) to 210 zł./osoby (druga osoba z rodziny i kolejne płacą już tylko 130 zł.

– zapisy na pielgrzymkę w Łochowie od 27.07 lub na str. inter. Pielgrzymki.

Będzie też Grupa Duchowego Pielgrzymowania dla tych wszystkich, którzy chcieliby duchowo towarzyszyć pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę. Zapisują się oni do Grupy Srebrnej w Parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma, podają swoją intencję, którą pielgrzymi złożą przed cudownym obrazem M. B. Częstochowskiej. Przy zapisie do Duchowego Pielgrzymowania mile jest widziana ofiara materialna na rzecz Pielgrzymki. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie: – uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św. (jeśli jest to nie możliwe – to pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej); -odmówić każdego dnia Pielgrzymki jedną dziesiątkę Różańca; – zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym).