OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.06.2023r.

 1. Dziś gościmy w naszej Parafii Misjonarza z Kamerunu ks. Marka Siekiero, który podzieli się z nami warunkami pracy na misjach. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
 2. Od I niedzieli lipca br. tj. od 02.07 (już za tydzień!) na czas wakacji będą zmienione w niedziele i święta godziny odprawiania Mszy św.:

– w Bazylice w Prostyni Msze św. będą: o godz. 800(zmieniona z godz. 900), 1100 i 1800;

– w kaplicy w Wólce Okrąglik Msza św. będzie o godz. 915 (zmieniona z godz. 730);

– w kaplicy w Rytelach Święckich Msza św. będzie o godz. 1015 (bez zmian).

 1. W czwartek Dzień Imienin J. E. Ks. Bpa dr Piotra Sawczuka – w naszych modlitwach polećmy Dostojnego Solenizanta Bogu. 
 2. Również w czwartek liturgiczna uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą odprawione w Bazylice o godz. 900 i 1800. Taca w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
 3. W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 1800.
 4. Od 01 lipca Msze św. (od soboty) wieczorem będą odprawiane o godz. 1800.
 5. I Sobota miesiąca – Msza św. będzie odprawione o godz. 800. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie w Bazylice po Mszy św. o godz. 800. W kaplicy w Wólce o godz. 1100
 6. Za tydzień jest niedziela adoracyjną. W związku ze zmianą godz. odprawiania I Mszy początek adoracji ulega też zmianie. Adoracja będzie się rozpoczynać po Mszy św. o godz. 800 (a więc ok. godz. 900) i będą adorację rozpoczynały KŻRw niedzielę za tydzień od godz. 900 – przewodniczy adoracji KŻR ze Złotek; od 1000 Akcja Katolicka; zaś procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Grądy.
 7. Rozpoczęły się wakacje, przypominamy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i opiekunom, że nie ma wakacji od niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz od codziennej modlitwy i bycia dobrym. Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa w czasie letniego odpoczynku.
  1. Bóg zapłać za pomoc w życzliwym przyjęciu XXIV Konnej Pielgrzymki Ułanów na Jasną Górę. Dziękuję za ofiarowanie ułanom pysznego ciasta; ogórków i nawet paszy dla koni.
  2. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.