OGŁOSZENIA NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02.07.2023r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Początek adoracji dziś będzie następujący: od godz. 900 – przewodniczy adoracji KŻR ze Złotek; od 1000 Akcja Katolicka; zaś procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Grądy.
  2. W tym tygodniu wypada I Środa miesiąca – po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy wieczorem adorację będzie miała Akcja Katolicka i spotkanie w salce na plebanii. 
  4. I Piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz. 700 i 1800. W kaplicy w Rytelach o godz. 1700
  5. W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach. 
  6. Ofiary składane na tacę za tydzień są przeznaczone na cele diecezjalne. 
  7. Rozpoczęły się wakacje, przypominamy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i opiekunom, że nie ma wakacji od niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz od codziennej modlitwy i bycia dobrym. Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa w czasie letniego odpoczynku.
  8. W dniu 01 sierpnia br. wyruszy XXXIII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę pod hasłem: „Jesteśmy żywym Kościołem”. Skrócone zasady Pielgrzymowania na Jasną Górę są następujące: – W Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter. – Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką dorosłych. – Dnia 01.08.2023r (we wtorek) po Mszy św. o godz. 800 wyruszy Pielgrzymka z Łochowa – Grupa Żółta – do tej Grupy należy Prostyń; wejście na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 915. – Wpisowe – koszty pielgrzymki: (przewóz bagażu, zabezpieczenie sanitarne, ubezpieczenie, lekarstwa) to 200 zł./osoby (druga osoba z rodziny i kolejne płacą już tylko 120 zł. – zapisy na pielgrzymkę w Łochowie lub na str. inter. Pielgrzymki.
  9. Będzie też Grupa Duchowego Pielgrzymowania dla tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, a więc każdy, kto chciałby duchowo towarzyszyć pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, może się zapisać do Grupy Srebrnej w Parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma. Przy zapisie podaje swoją intencję, którą pielgrzymi złożą przed cudownym obrazem M. B. Częstochowskiej. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie: – uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św.(jeśli jest to nie możliwe – to pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej);  -odmówić każdego dnia Pielgrzymki jedną dziesiątkę Różańca;   – zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym). Przy zapisie do Duchowego Pielgrzymowania mile jest widziana ofiara materialna na rzecz Pielgrzymki.
  10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.