OGŁOSZENIA NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.06.2023 r

  1. Tradycyjnie w środę 21.06. będziemy w Prostyni gościć XXIV Konną Pielgrzymkę Ochotniczego Szwadronu 10 Pułku Ułanów Litewskich z Zaręb Kościelnych na Jasną Górę. Ułani – pielgrzymi odprawią o godz. 1100 w Bazylice Mszę św. Prosimy panie o ofiarowanie ułanom ciasta, ew. mogą być ogórków małosolne – te wiktuały proszę dostarczyć na plebanię przeddzień, bądź w środę rano.
  2. W piątek 23 czerwca modlimy się za ojców – Dzień Ojca.
  3. W piątek też zakończenie roku szkolnego i katechetycznego na Mszy św. o godz. 800. Dzieci i młodzież zapraszamy do kościoła w środę i w czwartek o godz. 1700 na spowiedź św. z racji zakończenia roku szkolnego.
  4. W sobotę liturgiczna uroczystość św. Jana Chrzciciela.
  5. W związku z licznymi prośbami od Parafian zarówno indywidualnych, jak i od grup liturgicznych, które działają w naszej Parafii od I niedzieli lipca br. tj. od 02.07 na czas wakacji będą zmienione w niedziele i święta godziny odprawiania Mszy św.:
  6. – w Bazylice w Prostyni Msze św. będą: o godz. 800(zmieniona z godz. 900), 1100 i 1800;
  7. – w kaplicy w Wólce Okrąglik Msza św. będzie o godz. 915 (zmieniona z godz. 730)
  8. – w kaplicy w Rytelach Święckich Msza św. będzie o godz. 1015 (bez zmian).
  9. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii. Pojawił się też zwiastun – nowy kwartalnik wydawany przez Redakcję Niedzieli pt. MAGAZYN. Będzie się on ukazywał raz na kwartał. Jego tematykę zapowiada podtytuł: Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna. Cena jednego egz. to 15 zł. (raz na trzy miesiące, to dziś cena niezbyt duża). Jeśli ktoś chciałby głębiej zapoznać się z treścią tego kwartalnika i ewentualnie zdecydować się na jego prenumeratę to egz. jest dostępnych w zakrystii. Zapraszamy.