OGŁOSZENIA NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 16.06.2024 r.

1. Dziś po Mszy św. wieczorem spotkanie w salce z Akcją Katolicką.
  2. W środę 19 czerwca br. będziemy gościć w naszej parafii w Prostyni Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. To nawiedzenie Relikwii w Prostyni będzie także okazją do modlitwy dla całego naszego Dekanatu Łochowskiego, a także i dla Dekanatu Sterdyńskiego (więc jest to wyróżnienie Prostyni). Przyjadą też na modlitwę i czuwanie ludzie z innych parafii. Oto program tych uroczystości:

19 CZERWCA 2024r

18.00 – Powitanie relikwii bł. Rodziny Ulmów i Msza Święta

PO MSZY ŚWIĘTEJ ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU i CZUWANIE PRZY RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW

19.30 – 21.00adoracji przewodniczą: KŻR z Rytel Święckich i z Wólki

21.00 – Apel Jasnogórski z konferencją ks. dr Piotra Arbaszewskiego.

22.00 – 24.00 adoracji przewodniczą parafianie z Łochowa

24.00Msza Święta pod przewodnictwem ks. kan. Romana Szmurło, homilię wygłosi ks. Michał Sawicki.

20 CZERWCA 2024r

c.d. ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU i CZUWANIA PRZY RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW . Adoracji przewodniczą:

1.00 – 3.00parafianie z Sadownego

3.00 – 4.00Domowy Kościół z Prostyni

4.00 – 5.00 – KŻR z Prostyni, Złotek i Orzełka

5.00 – 6.00 – KŻR z Kiełczewa, Treblinki i Poniatowa

6.00 – 7.00 – Oddział Akcji Katolickiej z Prostyni

7.00 – Msze Święte według porządku parafialnego.

7.30 – Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie

c.d. ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU i CZUWANIA PRZY RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW PRZEZ PARAFIE z DEKANATU STERDYŃSKIEGO.  Adoracji przewodniczą:

8.00 – 10.00 – KŻR z dekanatu Sterdyńskiego;
10.00 – 11.00 – Akcja Katolicka i Rycerstwo
Niepokalanej z Parafii w Kosowie Lackim;
11.00 – 12.00 – Odnowa w Duchu Św. i Wspólnoty
Maryjne z Parafii w Sterdyni.

12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem ks. dziekana, kan. Pawła Anusiewicza,

c.d. adoracji – adoracji przewodniczą:

13.00 – 14.00 – parafianie z Budzisk, Ogrodnik i Ostrówka
14.00 – 15.00 – parafianie z Kamionnej, Kąt i Jerzysk

15.00 – Droga krzyżowa

16.00Msza Święta pod przewodnictwem ks. prał. dr Zbigniewa Rostkowskiego Kanclerza Kurii i pożegnanie Relikwii Błog. Rodziny Ulmów.

1. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego na Mszy św. o godz. 800. Dzieci i młodzież zapraszamy do kościoła w środę i w czwartek na spowiedź św. z racji zakończenia roku szkolnego. Spowiadać się będzie można podczas nabożeństw związanych z nawiedzeniem Relikwii Bł. Rodziny Ulmów.
  2. W przyszłą niedzielę 23 czerwca modlimy się za ojców – Dzień Ojca.
  3. Trawa miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – zapraszamy w tym miesiącu na Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane codziennie w Bazylice o godz. 1800.
  4. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii. W dzisiejszym nr jest artykuł o Odpuście w Prostyni.
  5. Intencje na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń i zamieszczone na naszej str. inter. Parafii – proszę się zapoznać. Msze św., które miały być odprawione w środę i w czwartek po południu będą odprawione w tych dniach rano o godz. 700.(zmiana jest w związku z uroczystościami).