OGŁOSZENIA NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.06.2023r

  1. W poniedziałek 12.06 wspominamy 108 Błogosławionych Męczenników z czasów II wojny światowej. Z trenu naszej Diecezji byli to błogosławieni: Antoni Beszta – Borowski, Mieczysław Bohatkiewicz, Edward Grzymała, Władysław Maćkowiak, Michał Woźniak –  kapłani oraz s. Maria Kazimiera Wołowska. Z tej to racji dziś jest w Wólce Okrąglik Odpust związany w/w męczennikami – to tytuł kaplicy w Wólce. Suma odpustowa dziś o godz. 1200.
  2. Dziś Msza św. w kaplicy w Rytelach o godz. 1015.  
  3. Zapraszamy na Nieszpory i procesję wokół kościoła od poniedziałku do czwartku.  
  4. We wtorek imieniny ks. Bpa Seniora Antoniego Dydycza polećmy Dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach Panu Bogu; natomiast o godz. 1500 różaniec i procesja fatimska w Kiełczewie – początek od p. Gąsiorów do szkoły.
  5. W czwartek 15 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 Msza św. i po Mszy ostatnie w tym roku Nieszpory i procesja wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo małych dzieci, ziół i kwiatów.
  6. W piątek 16 czerwca obchodzimy Liturgiczną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu; Msze św. będą w naszym kościele odprawione o godz. 700, i 1730.
  7. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała i w sposób godny szli za Chrystusem ulicą naszej wsi. Dziękuję: dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom I – komunijnym i ministrantom oraz pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych: z Prostyni, Treblinki i Grądów, Rytel Święckich i z Wólki Okrąglik. Druhom strażakom, którzy tradycyjnie już nieśli baldachim; Bóg zapłać niosącym chorągwie i paniom idącym ze świecami; dziękuję wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarzyki. Dziękuję p. organiście Arturowi i p. zakrystianowi Piotrowi. Dziękuję za odnowienie kapliczki w miejscu gdzie był I kościół w Prostyni.
  9. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.