OGŁOSZENIA NA ODPUST TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023 r

  1. Dziś przeżywamy Odpust Trójcy Przenajświętszej – tytuł naszej Kościoła i na Mszy św. o godz. 900 rozpoczynamy Wizytację Kanoniczną naszej Parafii. Dziś jeszcze Msze św. będą odprawione o godz. 900, Suma Odpustowa o godz. 1200; w kaplicy w Wólce Okrąglik o godz. 1600 i w Bazylice o 1800.  Podajemy porządek Wizytacji Kanonicznej:

          I DZIEŃ – NIEDZIELA  04.06.2023r

Godz. 840 – Powitanie Ks. Biskupa na granicy Parafii w Wólce Okrąglik przez delegację parafialną.

Godz. 900 – Powitanie ks. Bpa na schodach kościoła przez ks. Proboszcza.

                   –  Ingres Ks. Biskupa do kościoła i rozpoczęcie wizytacji:

                  –  powitania Ks. Bpa. w kościele: (ks. Proboszcz, młodzież i dorośli)

                  –  sprawozdanie ks. Prob. (później grupy parafialne składają pisemne sprawozdanie ze swojej                           działalności)      

                 Msza św.

              – procesja i modlitwy na cmentarzu grzebalnym

              – po procesji Koronacja Koroną św. Anny.

Godz. 1140 – Koronka do Trójcy Przenajświętszej

Godz. 1200 – Suma Opustowa.

                  – po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła

                  – po procesji Koronacja Koroną św. Anny.

Godz. 1600 – Msza św. w kaplicy w Wólce Okrąglik.

Godz. 1715  – Spotkanie z katechetami, doradcami Poradni Rodzinnej i   pracownikami parafialnymi (organistą i kościelnym).

Godz. 1800 – Nabożeństwo czerwcowe i Msza św. 

                      II DZIEŃ – WTOREK 06.06.2023r

Godz.   815 – Spotkanie w Sz. P. im. św. Jana Pawła II w Prostyni.

Godz.   930 – Spotkanie w Niepublicznej Sz. P. w Orzełku

Godz. 1030 – Spotkanie w Sz. P. im. Prymasa Tysiąclecia w Kiełczewie.

Godz. 1400 – Msza św. w kaplicy w Rytelach Święckich.

Godz. 1600 – Spotkanie w salce z Radą Parafialną.

Godz. 1700 – Msza św. na zakończenie Wizytacji Kanonicznej.

                        – Po Mszy św. pożegnanie Ks. Bpa:

                           a). rodzina

                           b). ks. Proboszcz

2. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszejkończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. W poniedziałek 05.06 wypada 32 rocz. utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej (05.06.1991r).

4. We wtorek 06.06. o godz. 1400 będzie w Rytelach Msza św. z racji Wizytacji Kanonicznej.

5. W czwartek (08.06) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.  900, 1100 i 1800 . Uroczysta Msza św. w tym dniu będzie odprawiona w Bazylice o godz. 1100. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna przez wieś – początek od kościoła, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. I ołtarz przy Ośrodku Zdrowia – miejsce objawień św. Anny; II ołtarz przy szkole; III ołtarz w miejscu, gdzie stał I kościół w Prostyni i IV ołtarz przy kapliczce św. Anny obok naszego kościoła. Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych znajdą się chętni parafianie, aby przygotować cztery ołtarze na procesję Bożego Ciała.

6. Przypominam, że udział w procesji jest wyznaniem naszej wiary w obecność Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie – wspólna modlitwa i śpiewy będą tego wyrazem. Prosimy też o udekorowanie na procesję Bożego Ciała swoich domów, szczególnie przy trasie procesji.

7.  Na Boże Ciało w obu kaplicach: Rytelach i w Wólce nie będzie Mszy św.

8. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała i Nieszpory Eucharystyczne – w Bazylice kolejność odprawiania będzie następująca: o godz. 1730 będzie Msza św., później Nieszpory, a po nich przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła – prosimy dzieci i biorących udział w procesji, aby przychodzić na Nieszpory i procesję.

9. W sobotę 10.06 wypada 24 Rocznica Pielgrzymki Ojca Świętego do Drohiczyna – Dzień Wspólnoty Wspólnot. W tym dniu po Mszy św. o godz. 1730 i po Nieszporach udamy się pod krzyż, poświęcony 24 lat temu w Drohiczynie przez św. Jana Pawła II – tam będzie wspólna modlitwa.

10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.