OGŁOSZENIA NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 19.02.2023 r.

  1. Już dziś tj. w ostatnią niedzielę karnawału rozpoczynamy w kościele 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwości Narodu, który będzie trwał do 26 lutego br. Apelujemy o trzeźwość i abstynencję.
  2. 22 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu. Więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. W Środę Popielcową w Bazylice będą odprawione Msze św. o godz. 900  i 1700 . W kaplicy w Rytelach o godz. 1015 i Wółce o godz. 1100. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  3. Przypominamy przepisy Kościoła w dziedzinie postu: W Środę Popielcową i w W. Piątek obowiązuje post ścisły tzn. dorośli spożywają jeden postny posiłek do syta. Natomiast post, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku. Jest możliwość dyspensy od pokarmów mięsnych tym wszystkim, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia lub są w więzieniach, czy w szpitalach i nie mają oni wyboru innych pokarmów, powinni wówczas podjąć inne uczynki pokutne np. modlitwę lub jałmużnę. Żadnej jednak dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych nie ma w Środę Popielcową i w W. Piątek.
  4. W Wielkim Poście będą odprawiane w naszym kościele nabożeństwa:w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych (a po Drodze Krzyżowej Msza św.); – w niedzielę po Mszach św. o godz. 1100 i 1700 Gorzkie Żale.                                                                                  Biorąc udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
  5. W niedzielę za tydzień 26.02 dzień modlitwy wszystkich członków KŻR z naszej Parafii. O godz. 1030 będzie odmówiony różaniec, o godz. 1100 Msza św. w intencji członków KŻR. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków KŻR z naszej Parafii. 
  6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli W. Postu wypadają kwartałowe dni modlitw o ducha pokuty.
  7. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne naszej Parafii odbędą się w dniach od 24 do 26 marca br.(piątek, sobota i niedziela) – będzie je prowadził ks. dr Paweł Koc – wikariusz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.
  8. Zachęcamy do czytania „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.