OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU –26.02.2023r.

1. Dziś kończymy w kościele 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwości Narodu.  Prosimy w dalszym ciągu o trzeźwość i abstynencję.
  2. Także dziś po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek, jako pomoc materialna ofiarom wojny w Ukrainie. Bóg zapłać za złożenie ofiary.
  3. W środę 01.03 Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych (Wyklętych)” i I środa miesiącapo Mszy św. wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  4. I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy św. wieczorem adorację będzie miała Akcja Katolicka.
  5. I Piątek miesiąca – Msze św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą odprawione o godz. 700  i po Drodze Krzyżowej. W piątek w kaplicy w Rytelach Msza św. o godz. 1600.

W piątek też od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach.

6. W sobotę 04 marca wypada liturgiczna Uroczystość św. Kazimierza Królewicza – Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej– Msza św. w Bazylice będą odprawiona o godz. 800  i po Mszy Nabożeństwo I-sobotnie. Msza św. w kaplicy w Wólce o godz. 1100.

7. Najbliższa jest niedzielą adoracyjną. Adoracji od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Prostyni, od 1030 Domowy Kościół, od 1630 Akcja Katolicka. Podczas adoracji zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.

8. W niedzielę 05.03 o godz. 1100 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich kobiet z naszej Parafii z racji zbliżając ego się Dnia Kobiet.

9. W przyszłą niedzielę – II W. Postu będą zbierane po Mszach św. ofiary do puszki na rzecz pomocy misjom „Ad gentes”.

1. Rozpoczęliśmy w Środę Popielcową Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i powstrzymanie się od palenia tytoniu; więcej czasu poświęćmy modlitwie; postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach.
  2. W Wielkim Poście są odprawiane w naszym kościele następujące nabożeństwa:

– w środy o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci

– w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych

– w niedzielę po Mszy św. o godz.. 1100 i przed Mszą św. o godz. 1700 Gorzkie Żale.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.

12. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne naszej Parafii odbędą się w dniach od 24 do 26 marca br.(piątek, sobota i niedziela) – będzie je prowadził ks. dr Paweł Koc – wikariusz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.

13. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.