OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.02.2024r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 będzie spotkania dzieci kl. III i ich rodziców przed I Komunią Św.
  2. Już dziś tj. w ostatnią niedzielę karnawału rozpoczynamy w kościele 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwości Narodu, który będzie trwał do 17 lutego br. Apelujemy o trzeźwość i abstynencję.
  3. 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu. Więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. W Środę Popielcową w Bazylice będą odprawione Msze św. o godz. 800  i 1700 . W kaplicy w Wółce o godz. 900 i w Rytelach o godz. 1015. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. w tym dniu będą zbiernae przed kosciołem ofiary do puszek jako pomoc dla ofiarom wojny na Ukrainie.
  4. Przypominamy przepisy Kościoła w dziedzinie postu: W Środę Popielcową i w W. Piątek obowiązuje post ścisły tzn. dorośli spożywają jeden postny posiłek do syta. Natomiast post, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku. Jest możliwość dyspensy od pokarmów mięsnych tym wszystkim, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia lub są w więzieniach, czy w szpitalach i nie mają oni wyboru innych pokarmów, powinni wówczas podjąć inne uczynki pokutne np. modlitwę lub jałmużnę. Żadnej jednak dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych nie ma w Środę Popielcową i w W. Piątek.
  5. W Wielkim Poście będą odprawiane następujące nabożeństwa:  – w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych (a po Drodze Krzyżowej Msza św.); – w niedzielę po Mszach św. o godz. 1100 i 1700 Gorzkie Żale. Biorąc udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
  6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli W. Postu wypadają kwartałowe dni modlitw o ducha pokuty.
  7. W niedziele za tydzień na Mszy św. o godz. 1100 będzie spotkania młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  8. Przypominamy, że sprawy w Kancelarii załatwiamy w godzinach jej urzędowania tj, od poniedziałku do soboty w godz. 800 – 900. W poniedziałek i we wtorek po południu Kancelaria jest nie czynna i od środy do soboty po południu w godz. 1600 do 1645. W niedzielę i święta Kancelaria jest nie czynna. Przypominamy o przepisach RODO – osoba dorosła sama musi odebrać swoje dokumenty w Kancelarii  Parafialnej lub upoważnić kogoś na piśmie do tego.  Można też ew. umówić się na załatwienie spraw kancelaryjnych telefonicznie, (nr tel. jest zamieszczony na str. inter. Parafii).
  9. Zachęcamy do czytania „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.