OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024r

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  2. Rozpoczęliśmy w Środę Popielcową Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i powstrzymanie się od palenia tytoniu; więcej czasu poświęćmy modlitwie; postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. 
  3. Dziś kończymy w kościele 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwości Narodu.  Prosimy w dalszym ciągu o trzeźwość i abstynencję.
  4. W czwartek 22 lutego br. liturgiczne święto Katedry św. Piotra.
  5. W przyszłą niedzielę – II W. Postu będą zbierane po Mszach św. ofiary do puszki na rzecz pomocy misjom „Ad gentes”.
  6. W Wielkim Poście będą odprawiane w naszym kościele następujące nabożeństwa:        – w środy o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci; – w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych; – w niedzielę po Mszy św. o godz.. 1100 i przed Mszą św. o godz. 1700 Gorzkie Żale. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
  7. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne naszej Parafii odbędą się w dniach od 15 do 17 marca br.(piątek, sobota i niedziela) – będzie je prowadził ks. kan. dr Zbigniew Średziński – proboszcz w Kożuchówku.
  8. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.