OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 05.05.2024 r

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Adoracji po Mszy św. o godz. 800 i procesji – przewodniczy KŻR z Kiełczewa, od 1015 Domowy Kościół. Po Mszy św. o godz. 800 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Prostyń.
 2. Od jutra rozpoczynają się kwartałowe dni modlitw o dobre urodzaje, o łaskę deszczu i za kraje głodujące.
 3. W środę wypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława, Bpa i M. – Głównego Patrona Polski. Msze św. w Bazylice tj. w dniu powszednim o godz. 700 o 1730.
 4. Także w środę (08.05) wypada 25 rocznica święceń biskupich naszego Seniora Ks. Bpa prof. dra hab. Tadeusza Pikusa. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Biskupie Seniorze.
 5. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 6. W piątek też spowiedź dzieci I – Komunijnych, ich rodziców i chrzestnych o godz. 1530
 7. Za tydzień w niedzielę 12.05 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i na Mszy św. o godz. 1100 uroczysta I Komunia Św. dzieci z klas III. W tym dniu Msze św. w Kaplicach będą: w Rytelach o godz. 800 i Wólce o godz. 915.
 8. Podajemy do wiadomości, że rocznica dzieci z kl. IV, które były w ub. roku u I Komunii będzie w niedzielę za dwa tygodnie tj. 19.05 na Mszy św. o godz. 1100.
 9. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które są odprawiane w Bazylice zawsze o godz. 1800 (w dni powszednie najpierw o godz.1730 Msza św.) Zachęcamy do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Majowych – jest to wyraz naszej miłości do Matki Bożej.
 10. Od 13 maja (od poniedziałku przyszłego tygodnia) rozpoczniemy modlitwy o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszych wsi tzw. „poświęcenia pól”. Jak te modlitwy mają się odbywać: cała wieś gromadzi się w danym dniu przy wyznaczonym krzyżu, gdzie ma rozpocząć się modlitwa i z tego miejsca rusza procesja przez wieś do miejsca, gdzie ma być odprawiona Msza św. (np. w kaplicy, świetlicy lub szkole)nie chodzimy po lasach, łakach czy polach tylko przez wieś!!! Podczas procesji śpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych i przy czterech ołtarzykach/krzyżach są odmawiane modlitwy z prośbą o błog. Boże w urodzajach. Na zakończenie procesji jest odprawiona Msza św. Radni ustalają, kto ze wsi przywozi i odwozi księdza i p. organistę.

  Porządek tych modlitw będzie następujący:

  (13.05.) – PONIEDZIAŁEK – o godz. 1500 wsie: TREBLINKA i BORECZEK Nabożeństwo Fatimskie i Poświecenie pól (tak jak w ub. roku).