OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 28.04.2024 r

  1. Dziś modlimy się za nasze WSD w Drohiczynie i zbieramy tacę na Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, a z nim związane są Nabożeństwa Majowe – będą one odprawiane w Bazylice w dni powszednie, niedzielę i święta o godz. 1800. Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 1730, w niedziele i święta najpierw o godz. 1800 Majowe, a później Msza św. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa w obu naszych kaplicach oraz przy krzyżach bądź kapliczkach stojących we wsiach.
  3. W czwartek 02.05 Dzień Flagi – naszą narodową biało-czerwoną flagę wywieśmy na domach. Polska flaga powinna być widocznym symbolem miłości do naszej Ojczyzny.
  4. Również I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Nabożeństwo majowe zastąpi adorację Akcji Katolickiej, a po majowym będzie spotkanie członków AK w salce.
  5. W piątek 03 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – w Bazylice Msze św. będą odprawiona o godz.: 800; 1100 i o 1800. W kaplicy w Wólce o 915, a w Rytelach o godz. 1015. W Prostyni nabożeństwo I piątku miesiąca będzie po Mszach św. o godz. 800 i 1800.  W tym dniu nie postu.
  6. Trwają bliższe przygotowania do I Spowiedzi i Komunii Św. Z tej racji dzieci I-komunijne będą we wtorek o godz. 1830 uczestniczyły w spotkaniu w kościele.
  7. I sobota miesiąca – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice będzie odprawiona o godz. 800. W kaplicy w Rytelach o godz. 1000. Od godz. 900 w sobotę (wyjątkowo, bo w piątek święto) będziemy odwiedzać chorych w ich domach.
  8. Sobota 04 maja – to wspomnienie św. Floriana M. Patrona Strażaków.
  9. Za tydzień będzie niedzielą adoracyjną. Adoracji po Mszy św. o godz. 800 i procesji – przewodniczy KŻR z Kiełczewa, od 1015 Domowy Kościół. Po Mszy św. o godz. 800 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Prostyń.