OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12.05.2024 r

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i dziś na Mszy św. o godz. 1100 uroczysta I Komunia Św. dzieci z klas III.
  2. Od poniedziałku do soboty będzie trwał dla dzieci I–komunijnych tzw. Biały Tydzień – dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. i w nabożeństwie od poniedziałku do soboty o godz.1730 – w sobotę zakończenie Białego Tygodnia.
  3. Przypominamy, że codziennie o godz. 1800 (bezpośrednio po Mszy św. o godz.1730) w Bazylice są odprawiane Nabożeństwa Majowe zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych – mało ludzi, w tym dzieci i młodzież uczęszcza na majowe. 
  4. We wtorek (14.05) liturgiczne święto św. Macieja Ap.
  5. W czwartek tj. 16.05 liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
  6. Trwa odmawianie podczas nabożeństw majowych Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  7. W piątek (17.05) o godz. 1530 przygotowanie dzieci z kl. IV do rocznicy Komunii Sw. Będzie w tym dniu też spowiedź dzieci z kl. IV.
  8. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św. i na Mszy św. o godz. 1100 będzie rocznica I Komunii dzieci z kl. IV, które były w ub. roku u I Komunii św. 
  9. Od 13 maja (od jutra) rozpoczniemy modlitwy o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszych wsi tzw. „modlitwy o urodzaje”. Jak te modlitwy mają się odbywać: cała wieś gromadzi się w danym dniu przy wyznaczonym krzyżu, gdzie ma rozpocząć się modlitwa i z tego miejsca rusza procesja przez wieś do miejsca, gdzie ma być odprawiona Msza św. (np. w kaplicy, świetlicy lub szkole)nie chodzimy po lasach, łąkach czy polach tylko przez wieś!!! Podczas procesji śpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych i przy czterech ołtarzykach/krzyżach są odmawiane modlitwy z prośbą o błog. Boże w urodzajach. Na zakończenie procesji jest odprawiona Msza św. Radni ustalają, kto ze wsi przywozi i odwozi księdza i p. organistę. Porządek tych modlitw będzie następujący:

(13.05.) – PONIEDZIAŁEK – o godz. 1500 wsie: TREBLINKA i BORECZEK Nabożeństwo Fatimskie i Poświecenie pól (tak jak w ub. roku).

(14.05.) – WTOREK – o godz. 1500 wieś ZŁOTKI (początek od p. Uziębło) 

(15.05.) – ŚRODA – o godz. 1500 wieś ORZEŁEK (proszę ustalić)

(16.05.) – CZWARTEK – o godz. 1500 wieś PONIATOWO (początek przy krzyżu od str. Prostyni)

(17.05.) – PIĄTEK – o godz. 1500 wieś GRADY(tak jak w ub. roku);

(18.05.) – SOBOTA – o godz. 1000 wsie: RYTELE ŚWIĘCKIE i BOJARY (jeden ksiądz w Rytelach, drugi ksiądz w Bojarach – Msza św. dla obu wsi w kaplicy).

W przyszłym tygodniu:

(20.05.) – PONIEDZIAŁEK – o godz. 1400 wsie: WÓŁKA DOLNA i OKRĄGLIK (jeden ksiądz w W. Okrąglik, drugi ksiądz w W. Dolnej – Msza św. dla obu wsi w kaplicy).

(21.05.) – WTOREK – o godz. 1500 wieś KIEŁCZEW (proszę ustalić)  

(23.05.) – ŚRODA – o godz. 1600 wieś PROSTYŃ (proszę ustalić)

10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.