OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 24.03.2024r.

  1. Dziś ostatni dzień Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadzi ks. kan. dr Zbigniew Średziński – proboszcz w Kożuchowku – dziękujemy mu za trud głoszenia Słowa Bożego. Dziś jeszcze Msze św. w Prostyni; o godz.1100 i 1700 i o godz. 1630 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania. Najpierw młodzież będzie brał udział w nabożeństwie a później we Mszy św. o godz. 1700. Msze św. w kaplicach będą: w Wólce o godz. 915 iw Rytelach o godz. 1000. Tradycyjnie dziś taca jest przeznaczona Księdzu Rekolekcjoniście, jako wyraz naszego podziękowania za Rekolekcje..
  2. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW. BĘDZIE POŚWIĘCENIE PALM!!! W Prostyni Msze św. będą odprawiane o godz.: 800, 1100 (przed tą Mszą św. będzie procesja z palmami i po niej będzie rozstrzygnięcie Konkursu na najładniejszą palmę) i o 1700. Msza św. w kaplicy w Wólce będzie o godz. 915, a w Rytelach o godz. 1015
  3. W Niedzielę Palmową przez wieś Prostyń przejdzie Droga Krzyżowa, jako modlitwa za Ojczyznę – początek o godz. 1530 przy Szkole Podstawowej w Prostyni. Więcej informacji podamy w niedzielę za tydzień. 
  4. Przed Wielkanocą ( w Wielki Poniedziałek) – chcemy odwiedzać ludzi chorych i starych prosimy zgłaszać chorych już od dziś w zakrystii.
  5. W tym tygodniu będą odprawiane w Bazylice następujące nabożeństwa: – w środę o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci; – w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych; – w niedzielę po Mszy św. o godz.. 1100 i o godz. 1700 Gorzkie Żale.             Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw. 
  6. W zakrystii można nabyć czekoladowe baranki paschalne Caritasu po 14 zł. Takie baranki umieszczamy w koszyczku wielkanocnym ze święconką.
  7. W przyszłą niedzielę tj. 24.03. przy Bazylice w Prostyni odbędzie się II Wielkanocny Kiermasz Przedszkolakówwięcej informacji na plakacie. 
  8. Także w przyszłą niedziele w naszej Parafii będą przed kościołem i kaplicami zbierane ofiary na kosztowną operację w USA uszka Rafałka Telakowca – małego chłopczyka, który z rodzicami mieszka w Łopiance k/Łochowa.
  9. Zachęcamy do czytania gazety „NIEDZIELA” oraz jest nowy kwartalnik MAGAZYN NIEDZIELI. Te gazety można nabyć w zakrystii.