OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami, przygotowującymi się do I Komunii św.
  2. W środę tj. 13 marca też wypada 11 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o Papieżu.
  3. W piątek 15 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będzie prowadził ks. kan. dr Zbigniew Średziński – proboszcz w Kożuchowku. Rekolekcje będą trwały: w piątek 15.03.; w sobotę 16.03. i w niedzielę 17.03. Porządek Mszy św. w Prostyni w piątek 15.03: o godz. 900, 1100 (dla dzieci), O godz. 1630 mężczyźni poprowadzą Różaniec, a o godz. 1700 będzie Drogę Krzyżową (rozważania poprowadzą mężczyźni) i po Drodze Krzyżowej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich mężczyzn z naszej Parafii; o godz. 1215 Msza św. w kaplicy w Rytelach. W sobotę 16.03 w Prostyni Msze św. będą: o godz. 900, o 1100 (dla dzieci) i o 1700; o 1630 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Rekolekcji Msza św.; o godz. 1215 Msza św w kaplicy w Wólce. W niedzielę 26.03 w Prostyni Msze św.: o godz. 800, 1100 i 1700, o godz. 1630 Różaniec w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii; zaś w kaplicach Msza św. będzie: w Wólce o godz. 915 i w Rytelach o godz. 1000.W piątek i w sobotę będzie też możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty (spowiedzi św.) – przyjadą kapłani z sąsiednich parafii. Program Rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła i zamieszczony na str. intr. Parafii. Tradycyjnie taca zbierana w niedzielę podczas Rekolekcji przeznaczona jest Księdzu Rekolekcjoniście
  4. W sobotę 16 marca br. po Mszach św. o 900 i 1100 odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne z s. Damianą, dotyczące rodzin przyjmujących Pielgrzymującą Matkę Bożą z Szensztatu. Prosimy przynieść do kościoła kapliczki. 
  5. W przyszłą niedzielę 17.03 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania o godz. 1630. Najpierw młodzież będzie brał udział w nabożeństwie a później we Mszy św. o godz. 1700.
  6. W tym tygodniu w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa: – w środę o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci; – w piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla mężczyzn;          – w niedzielę przede Mszą św. o godz. 1100 i o 1700 Gorzkie Żale. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw. 
  7. Zachęcamy do modlitwy podczas NOWENNY w INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca i będzie trwała do 24 marca br. W naszej bazylice będzie odmawiana w poniedziałek i we wtorek po porannej Mszy św. w pozostałe dni po Mszy św. odprawianej wieczorem.
  8. W zakrystii można nabyć rozprowadzane przez Caritas czekoladowe baranki paschalne po 14 zł. Takie baranki umieszczamy w koszyczku wielkanocnym ze święconką. Caritas chcąc połączyć ten piękny zwyczaj z działalnością charytatywną rozprowadza baranki paschalne, by w ten sposób ofiarowane środki przekazać na pomoc osobom najbardziej potrzebującym.
  9. Ogłaszamy Konkurs na najładniejszą palmę. Więcej informacji o tym konkursie na str. inter. Naszej Parafii.
  10. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.