OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 24.03.2024 r.

 1. Dziś Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.  Poświęcenie palm w Prostyni przed wszystkimi Mszami św.: a więc o godz.: 800, o 1100 (przed tą Mszą św. będzie procesja z palmami i po niej będzie rozstrzygnięcie Konkursu na najładniejszą palmę) i o godz. 1700, w kaplicach: w Wólce o godz. 915 w Rytelach o godz. 1015.
 2. Dziś także o godz. 1530 przez wieś Prostyń przejdzie Droga Krzyżowa, jako modlitwa w intencjach Ojczyzny– początek o godz. 1530 przy szkole podstawowej.
 3. Również dziś przy Bazylice w Prostyni odbędzie się II Wielkanocny Kiermasz Przedszkolakówwięcej informacji na plakacie.
 4. Dziś po Mszach św. są przed kościołem i kaplicami zbierane ofiary na kosztowną operację w USA uszka Rafałka Telakowca – małego chłopczyka, który z rodzicami mieszka w Łopiance k/Łochowa.
 5. Prosimy, aby po zimie uporządkować krzyże przydrożne, czy też znajdujące się przy naszych domach – można je też udekorować.  
 6. Jutro od godz. 900  będziemy odwiedzać zgłoszonych ludzi chorych i starych.
 7. W środę o godz. 1630 ostatnia Droga Krzyżowa dla dzieci.
 8. Triduum Paschalne – WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii – Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. W tym dniu Ks. Bp Piotr Sawczuk odprawi w kateterze w Drohiczynie o godz. 930 Mszę św. Krzyżma,podczas której Ks. Bp poświęci oleje. W Bazylice prostyńskiej będzie odprawiana tylko jedna Msza św. koncelebrowana – Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Adoracja przy Ołtarzu Wystawienia od godz. 1900 do 2200.
 9. WIELKI PIĄTEK – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa.  Początek adoracji przy ołtarzu wystawienia od godz. 1000 – przed południem swoje adoracje będą miały dzieci z naszych Szkół Podstawowych wraz ze swoimi katechetami. Zaś o godz. 1500 KŻR z Prostyni rozpoczną Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, natomiast w inne dni nabożeństwo Nowenny do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiane 30 minut przed Mszą wieczorową. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. Liturgia W. Piątku rozpocznie się o godz. 1800, podczas niej będziemy rozważać Mękę Pańską i adorować Krzyż Św. – ofiary składane podczas adoracji są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Palestynie. W W. Piątek obowiązuje post ścisły (nie ma żadnej dyspensy). Po Komunii św. przeniesienie Najśw. Sakr. do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 2200.
 10. WIELKA SOBOTA początek adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 1000.Tradycyjnie w W. Sobotę obwiązuje post. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w następujący sposób: na wyznaczoną godz. kapłan przejedzie do wsi – do świetlicy (a tam, gdzie we wsi są kaplice – do kaplicy) – i tam będą święcone pokarmy na stół wielkanocny i będzie poświęcona woda. W Prostyni poświęcenie pokarmów będzie odbywało się w kościele od godz. 1100 – co godzinę,aż do godz. 1300.
 11. Poświęcenie pokarmów w innych wsiach będzie w następującym porządku: o godz. 1000 w Treblince i w Orzełku; o godz. 1030 w Rytelach (Święckie i Bojary) i w Złotkach; o godz. 1100 w Boreczku; o godz. 1130 w Kiełczewie; o godz. 1145 w Wólce (Okrąglik i Dolnej); o godz. 1200 w Poniatowie; o godz. 1215 w Grądach. Jest piękny zwyczaj, że podczas święcenia pokarmów ludzie dzielą się tym, co mają z potrzebującymi – będzie można złożyć dobrowolną swoją ofiarę dla potrzebujących i biednych na tacę, która będzie ustawiona przy koszyczkach. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 1900 – zabieramy na liturgię W. Soboty do kościoła świece – będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.  Po Mszy św. adoracja w Wielką Sobotę do godz. 2200. UWAGA!!! W NOCY Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ ZMIENIAMY CZAS – PRZESUWAMY WSKAZÓWKI ZEGARKA Z GODZ. 200 NA 300 (do przodu).
 12. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę wieczorem adorację będą prowadziły Grupy Modlitewne działające w naszej Parafii – godz. adoracji poszczególnych Grup są wywieszone na tablicy ogłoszeń (proszę się zapoznać!). Zachęcamy też do prywatnych adoracji wszystkich parafian. 
 13. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Wznowienie adoracji przed Rezurekcją o godz. 500. Rezurekcja wraz z procesją wokół kościoła o godz. 600, a potem Msza św. (zapraszamy do procesji dzieci, młodzież i dorosłych).   Msze św. na I Dzień Wielkanocy w Bazylice będą odprawione o godz. 1100 i 1800 (nie będzie Mszy św. o godz.800). W obu kaplicach o godz. 1215.
 14. Od przyszłej niedzieli tj. 31.03 (od Wielkanocy) Msze św. wieczorem będą odprawiane już o godz. 1800.
 1. W zakrystii można nabyć czekoladowe baranki paschalne Caritasu po 14 zł. Takie baranki umieszczamy w koszyczku wielkanocnym ze święconką.
 2. Zachęcamy do czytania gazety „NIEDZIELA” – tę gazetę można nabyć w zakrystii.