OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 28.05.2023r

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. Dziś, kto jest w stanie łaski uświęcającej, za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” możne zyskać odpust zupełny. Dziś też na Mszy św. o godz. 900 odbyła się rocznica I Komunii dzieci z kl. IV, którzy byli w ub. roku u Komunii.
 2. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Diecezji i II Dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. Msze św. jutro w Bazylice będą odprawione o godz. 900 i  1800. W kaplicach: w Rytelach o godz. 1015; w kaplicy w Wólce o godz. 1100.
 3. Jeszcze przez trzy ostatnie dni bezpośrednio po Mszy św. o godz.1730 w Bazylice będą odprawiane Nabożeństwa Majowe – zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. W środę liturgiczne święto Nawiedzenia NMP i zakończenie odprawiania nabożeństw majowych.
 4. W czwartek (01.06) Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym też dniu rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc czerwiec o godz. 1800.
 5. W czwartek też po Zesłaniu Ducha Św. obchodzimy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – modlimy się o powołania. Jest to też I czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczorem nabożeństwo czerwcowe zastąpi adorację Akcji Katolickiej, a po adoracji będzie spotkanie w salce na plebanii.
 6. W piątek 02 czerwca br. Mszą św. o godz. 900 rozpoczynamy Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z Odpustem Trójcy Przenajświętszej – tytuł naszej Parafii i w niedzielę rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna naszej Parafii, która odbywa się co kilka lat (ostatnia była w 2016r). Nabożeństwo Eucharystyczne będzie trwało od godz. 900 w piątek 02.06. i całą sobotę 03.06. – zakończymy je Odpustem w niedzielę 04.06 na uroczystej Sumie o godz. 1200 (program Nabożeństwa zamieszczony jest w zakładce inter. Aktualności)
 7. W sobotę po obiedzie będziemy odwiedzać chorych w ich domach (proszę zgłaszać chorych lub przywieźć ich w sobotę na godz. 1100 do kościoła). 
 8. W kaplicach: Rytelach w I piątek i w I sobotę w Wólce Mszy Św. nie będzie – Odpust!
 9. W niedzielę 04.06 po Mszy św. o godz. 900 będzie procesja żałobna na  cmentarz grzebalny – proszę uporządkować groby swoich bliskich zmarłych i nie wyrzucać śmieci za ogrodzenie cmentarza! 
 10. W niedzielę za tydzień 04 czerwca w Uroczystość Trójcy Przenajświętszejkończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 
 11. W niedzielę 04.06 w kaplicy w Wólce Okrąglik odbędzie się z racji Wizytacji Msza św. o godz. 1600. W Rytelach w niedzielę Mszy św. nie będzie – będzie za to we wtorek 06.06. o godz. 1400.  
 12. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”.