OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  – 31.03.2024r.

 1. Dziś tj. na I Dzień Wielkanocy będą odprawione Msze św. w Bazylice o godz.: 600 REZUREKCJE, 1100 i 1800. W obu kaplicach Msza św. o godz. 1215. Dziś jest zbierana taca na zakup gazu do ogrzewania kościoła – Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
 2. Od dziś Msze św. po południu będą odprawiane już o godz. 1800.
 3. Jutro II Dzień Wielkanocy – Msze św. będą odprawione w Bazylice o godz. 800, 1100 i 1800. W kaplicach: W Wółce o godz. 915, w Rytelach o 1015. W tym dniu modlimy się w intencji KUL-u i ofiary zbieramy na rzecz tej uczelni.
 4. Przypominamy, że Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez Oktawę – 8 dni. Zapraszamy na Msze św. na godz. 1800 (oprócz wtorku).
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do Służby Bożej – do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy św. wieczorowej adorację poprowadzi Akcja Katolicka.
 6. I piątek miesiąca – Nabożeństwo w Bazylice po Mszach św. o godz. 700 i 1800. W kaplicy w Wólce o godz. 1700. W piątek nie obowiązuje post – cała Oktawa ma charakter uroczystości. W I piątek nie będziemy odwiedzali chorych w ich domach – byli zaopatrzeni przed Wielkanocą.
 7. I sobota miesiąca – Msza św. w Bazylice o godz. 800 i po Mszy nabożeństwo I soboty. W kaplicy w Rytelach Msza św. o godz. 1000
 8. W sobotę wypada 11 rocz. święceń biskupich J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego. Polećmy Go w dym dniu P. Bogu w modlitwie.
 9. Niedziela za tydzień to Uroczystość Miłosierdzia Bożego – ofiary składane na tacę w tym dniu będą na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Również w tym dniu wypada 21 rocz. powstania naszego Oddziału Akcji Katolickiej. Msze św. w Bazylice za tydzień będą odprawione o godz. 800, 1100 i 1800. W kaplicy w Wólce o godz. 915 i w Rytelach o godz. 1015.
 10. Za tydzień jest to również niedziela adoracyjna. Adoracji po Mszy św. o godz. 800 przewodniczy KŻR z Orzełka, a od godz. 1000 Akcja Katolicka. Procesji eucharystycznej wokół kościoła nie będzie, gdyż była na Wielkanoc.
 11. W niedziele za tydzień (07.04) na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci I-komunijnych i ich rodziców – obecność obowiązkowa.
 12. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym roku złożyli ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Dobrowolne ofiary złożyli mieszkańcy wszystkie wsiserdeczny Bóg Zapłać!
 13. Serdeczny Bóg zapłać księżom współpracownikom: prefektowi ks. mgr Krzysztofowi Nagórnemu oraz ks. kan. Krzysztofowi Maksimiukowi – naszemu Seniorowi za pracę duszpasterską, a szczególnie podczas Triudumm Paschalnego.
 14. Bóg zapłać, za przygotowanie i wystrój kościoła na Wielkanoc: księdzu Krzysztofowi; członkom z Domowego Kościoła: p. Adamowi Borowemu, pp. Małgorzacie i Ryszardowi Lipko, p. Małgorzacie Renik i młodzież z KSM: Marcinowi Spaltabaka, Amelii Borowej, Damianowi Cecelskiemu; p. Zakrystianowi i p. Organiście oraz p. Oksanie Żochowskiej; Bóg zapłać za przybranie kwiatami kościoła p. Annie Grzymale i p. Renacie Wiechowskiej; Bóg zapłać p. Lilii i p. Michałowi Wiechowskich, którzy ofiarowali do naszego kościoła nowy piękny paschał; – Serdeczny Bóg zapłać! p. Józefowi Dłuskiemu za wykonanie nowego przykrycia na chrzcielnicę; Bóg zapłać druhnom i druhom strażakom z naszych Ochotniczych Straży Pożarnych: z Prostyni, Treblinki, Rytel Świeckich, Grądów, Wólki Okrąglik; Bóg zapłać służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, kantorom –  śpiewającym Psalmy i naszemu chórowi z p. Organistą na czele; Bóg zapłać grupom modlitewnym za adorację: KSM – owi, Akcji Katolickiej,  KŻR z Prostyni i wszystkim modlącym się na prywatnych adoracjach w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.
 15. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.