OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023 r

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto Patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Dziś za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Najśw. Sercu P.J. można zyskać odpust zupełny.
 2. Również w dziś po Mszy św. o godz. 1100 zebranie Rady Parafialnej w salce.
 3. Przypominamy, że o godz. 1630 (pół godz. przed Mszą św.) jeszcze w środę i w czwartek będą czytane kartki wypominkowe i odmawiany jest Różaniec za zmarłych – zapraszamy wszystkich na te modlitwy za zmarłych.
 4. W czwartek 30.11 wypada liturgiczne święto św. Andrzeja Ap.
 5. I Piątek miesiąca. Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz.700 i 1700. W kaplicy w Rytelach ze względu na trwający remont Mszy św. o godz. 1600 nie będzie (intencja z Rytel będzie odprawiona w Prostyni o godz.1700). W piątek nie będziemy odwiedzać chorych w ich domach – odwiedziny chorych planujemy bliżej świat.
 6. I Sobota. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo I – soboty w Bazylice o godz. 800, w kaplicy w Wólce o godz. 1100.
 7. Niedziela za tydzień 03.XII to I Niedziela Adwentu i początek Nowego Roku Liturgicznego i zarazem niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 800 – przewodniczy KŻR z Prostyni, a od 1000 Akcja Katolicka.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
 8. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej również w tym roku organizuje akcję „Od serca”, w którą może włączyć się każdy. Dziś są rozdawane torby ekologiczne (leżą na ławce z tyłu kościoła), które zabieramy do domów i zgodnie z instrukcją zamieszczoną na torbie wypełnimy ją artykułami spożywczymi i środkami czystości. Te wypełnione produktami torby – „Dar od serca” przynosimy do kościoła w I niedzielę adwentu (tj. 03.12).
 9. Także Caritas naszej Diecezji zaprasza do udziału w akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – świece Caritas: małe po 10 zł/szt. i duże po 20 zł/szt. Możemy je nabyć w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. 
 11. Dziś na Mszy św. porannej zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będzie je roznosił do naszych katolickich rodzin Organista p. Artur.  Prosimy powiadomić sąsiadów o dniu, w którym będą roznoszone w danej wsi opłatki. Jeśli ktoś potrzebuje szybciej opłatki, kogoś nie będzie w domu lub z innej przyczyny – może się zgłosić osobiście po opłatek do p. Organisty w kościele, po Mszach św.. Proszę o życzliwe, z otwartym sercem przyjęcie naszego p. Organisty i przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za cały rok pracy. Porządek roznoszenia opłatków jest umieszczony w zakładce Aktualności.