OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 03.12.2023r

• Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. W Adwencie mamy przygotować się na radosne spotkanie z Panem Jezusem w Uroczystość Bożego Narodzenia.
  • Dziś też jest niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 800 – przewodniczy KŻR z Prostyni, a od 1000 Akcja Katolicka.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
  • W Adwencie w Bazylice będą odprawiane Msze św. zwane Roratami w środy i w soboty o godz. 630 i 1700. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami zapraszamy na Roraty o godz. 1700.
  • I Czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się o powołania do kapłaństwa i do zakonów. Po Mszy św. o godz. 1700 adorację poprowadzi Akcja Katolicka, a później spotkanie w salce.
  • W piątek 08.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Bazylice będą odprawione o godz. 800 i 1700; w kaplicy w Wólce o godz. 1100 . W kaplicy w Rytelach ze względu na trwający remont Mszy św. nie będzie (intencja z Rytel będzie odprawiona w Prostyni o godz.1700). Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post – można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu zapraszamy o godz. 1200 do Bazyliki na wspólną modlitwę podczas „GODZINY ŁASKI”.
  • Za tydzień będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Za tydzień na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem (w grudniu zamiana – dzieci I-komunijne będą miały spotkanie w niedzielę 17.XII).
  • Także za tydzień w niedzielę 10.XII od godz. 900 w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Prostyni będzie II Mikołajkowy Kiermasz Przedszkolaków. Dzieci rodzice i nauczyciele zapraszają wszystkich chętnych na ten Kiermasz.
  • Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą trwały 11 i 12 grudnia (tj. poniedziałek i wtorek), będzie je prowadził ks. dr Michał Marczak.
  • Caritas naszej Diecezji zaprasza do udziału w akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – świece Caritas: małe po 10 zł/szt. i duże po 20 zł/szt. Są też kalendarze na 2024 rok: po 6 zł i 10 zł. Możemy je nabyć w zakrystii.
  • Jeśli ktoś chciałby ofiarować do kościoła na święta wysokie choinki (od 5 do 8 m) niech to zgłosi do księży lub p. zakrystiana.
  • Dziś przynosimy do kościoła wypełnione produktami torby Caritasu – „Dar od serca”. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wzięli udział tej akcji.
  • Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”.
  • Są roznoszone opłatki na stół wigilijny do naszych katolickich rodzin przez Organistę p. Artura.  Prosimy powiadomić sąsiadów o dniu, w którym będą roznoszone w danej wsi opłatki. Proszę o życzliwe, z otwartym sercem przyjęcie naszego p. Organisty i przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie za cały rok pracy.  A oto porządek roznoszenia opłatków:

II. TYDZIEŃ

05.XII. (wtorek) od godz. 900 – wsie: Grądy i od 1100 Boreczek i Bojary.

06.XII. (środa) od godz. 900 – wieś Rytele Święckie.

07.XII. (czwartek) od godz. 900 – wieś Złotki i Kolonia.

08.XII. (piątek) od godz. 1000 – wieś Treblinka.

09.XII. (sobota) od godz. 900 – wieś Poniatowo;

III. TYDZIEŃ

14.XII. (środa) od godz. 900 – wieś Orzełek i domy w lesie w kierunku Złotek.

15.XII. (czwartek) od godz. 900 wsie: Wólka Okrąglik i Wólka Dolna;

Godziny rozpoczęcia roznoszenia opłatków w danej wsi mogą ulec zmianie np. gdy wypadnie w tym dniu pogrzeb.