OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 29.01.2023r.

  1. Dziś dzień modlitwy wszystkich członków KŻR z naszej Parafii. O godz. 1030 będzie odmówiony różaniec, o godz. 1100  Msza św. w intencji członków KŻR  i po Mszy spotkanie opłatkowe w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków KŻR z naszej Parafii. 
  2. W czwartek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Przed Mszami będą poświęcone świece – Gromnice, a Msze św. w tym dniu w Bazylice będą odprawione o godz. 900  i  1700 (po tej Mszy św. dzieci pożegnają żłóbek); w kaplicach: w Rytelach o godz. 1015, w Wólce godz. 1100. Zachęcamy też, aby w tym dniu w naszych domach, wieczorem cała rodzina zebrała się na Apel Jasnogórski o godz. 2100 i pomodliła się według wzoru jaki mamy w folderze kolędowym.  Są jeszcze foldery kolędowe wyłożone za ławkami – jeśli ktoś nie ma takiego folderu, można go zabrać do domu. W tym dniu wypada też I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Adorację będzie miała Akcja Katolicka przede Mszą św. wieczorem tj. o godz. 1630.
  3. 02 lutego – to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i taca w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  4. W piątek 03.02 – wspominamy św. Błażeja, który jest Patronem od chorób gardła – po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo przewidziane na tę okoliczność i I piątek miesiąca – w Bazylice Msze św. o Najśw. Sercu P. Jezusa o godz. 700  i 1700. W kaplicy w Rytelach o godz. 1600. Od godz. 900 w piątek będziemy odwiedzać chorych w ich domach.
  5. I Sobota miesiąca – Msza św. w Bazylice ku czci Niepokalanego Serce NMP o godz. 800; po Mszy św. będzie Nabożeństwo I Soboty. W kaplicy w Wólce o godz. 1100.
  6. Za tydzień jest niedziela adoracyjna. Adoracji od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Poniatowa, od 1030 Domowy Kościół, od 1630 Akcja Katolicka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian. Choć w niedzielę 05 lutego nie wspominamy św. Agatę – Dz. i M., ale po Mszach św. w tym dniu będziemy święcić chleb i wodę ku czci św. Agaty.  
  7. Bóg zapłać wszystkim Paniom i Panom Sołtysom z naszej Parafii, którzy wczoraj uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.
  8. Zachęcamy do czytania „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.